Czy piłkarze Polonii 1912 Leszno powrócą do IV ligi?

i

Autor: AB

Czy piłkarze Polonii 1912 Leszno powrócą do IV ligi?

2022-05-13 8:33

Ich szanse rosną z każdym kolejnym meczem, wszak wiosną są niepokonani.

Po rundzie jesiennej leszczynianie byli daleko od awansu. Co prawda byli w czołówce, bo zajmowali trzecie miejsce, ale do lidera ze Skarszewa tracili aż 8 punktów. Victoria jednak zaczęła tracić punkty, traciły punkty też zespoły z Krobi i Ostrowa Wielkopolskiego, które również miały podstawy do tego, by marzyć o powrocie do wyższej ligi. W efekcie po ośmiu rozegranych wiosną spotkaniach wciąż liderem pozostaje Victoria, ale Polonia, która wygrała jak dotąd wiosną wszystkie mecze ma zaledwie punkt straty do pierwszego zespołu, a z drugiej strony aż 12 punktów więcej od trzeciej Krobianki. By bezpośrednio awansować do IV ligi trzeba wygrać rozgrywki. Drugie miejsce też daje taką możliwość, tyle, że trzeba przejść zwycięsko przez baraże. Przed Polonia kolejne trudne mecze. Jeden z nich już leszczynianie wygrali, pokonując ostatnio w Ostrowie Wielkopolskim wspomnianą Ostrovię. Teraz czas na Kanię Gostyń, która ostatnio gra dobrze i włączyła się do walki o czołowe miejsce, bo w zasadzie dogoniła zarówno Ostrovię, jak i Krobiankę i może powalczyć wciąż o podium. W Lesznie Kania nie będzie miała nic do stracenia.

Derby rozegrane zostaną w sobotę o 11.00 i zapowiadają się naprawdę ciekawie. Jesienią Polonia wygrała w Gostyniu 1:0. Czy wygra i tym razem? Może być trudno. Faworytem będą gospodarze, ale w derbach zdarzyć się może absolutnie wszystko. Kibiców lokalnej piłki nożnej zapraszamy, bo oba zespoły mają o co grać.

ZDROWY KOKTAJL KASI WĘSIERSKIEJ [ASMR] | ESKA XD - Fit vlog #48
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE