Czy amstaff zagryzł swojego pana? Wstrząsająca tragedia we Wschowie

i

Autor: pxhere.com

Na sygnale

Czy amstaff zagryzł swojego właściciela? Przerażająca tragedia we Wschowie

2023-11-20 10:14

​Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności śmierci 60-latka ze Wschowy. Wiele wskazuje na to, że mężczyzna mógł zostać zagryziony przez swojego psa amstaffa. Jego ciało z licznymi ranami znaleziono po kilku godzinach poszukiwań.

Horror na spacerze

Do tragedii doszło dokładnie tydzień temu, w poniedziałek 13 listopada. Mężczyzna wyszedł z psem na spacer, a gdy po kilku godzinach nie wracał do domu żona powiadomiła policję. Poszarpane ciało mężczyzny znaleźli policjanci.

- Prokuratura Rejonowa we Wschowie nadzoruje śledztwo dotyczące ujawnienia zwłok 60-letniego mężczyzny, na którego ciele ujawniono liczne rany kąsane i szarpane w obrębie ramion i przedramion. Ciało mężczyzny zostało poddane wnikliwym oględzinom zewnętrznym oraz wewnętrznym. Jedna z wersji śledczych zakłada, że do zdarzenia mogło dojść w wyniku ataku psa rasy amstaff, którego właścicielem był mężczyzna. Do badań zabezpieczono również materiały pobrane od zwierzęcia. Natomiast z uwagi na dobro postępowania przygotowawczego więcej szczegółów nie przekazujemy. Aktulnie przyczyna zgonu oraz przyczyna powstania ran jest ustalana - mówi Ewa Antonowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Pies decyzją weterynarza został uśpiony.

- Trwają ustalenia odnośnie samego tego psa. Pies rasy amstaff musi być zgłoszony, trzeba mieć pozwolenie. Trwają ustalenia w tym zakresie, a także pod kątem jego zachowań behawioralnych - dodaje E. Antonowicz.

Śledczy czekają na dokładne wyniki sekcji zwłok mężczyzny.

Atak zimy w Warszawie. Pierwszy śnieg w tym sezonie

QUIZ. 10 zaskakujących faktów o śniegu. Nie znać odpowiedzi na te pytania to wstyd!

Pytanie 1 z 10
1. Z jaką prędkością najczęściej opadają płatki śniegu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE