Co czwarty uczeń w Lesznie eksperymentował z narkotykami. Młodzież ma problemy z uzależnieniem od internetu. Co raz częściej młodzi ludzie się okaleczają. A rodzice w takich sytuacjach nie wiedzą co robić [AUDIO]

2020-09-16 12:08 TS
alternatywa
Autor: TS, Radio Eska

Z pomocą przychodzi Młodzieżowe Centrum Profilaktyki "Alternatywa". Placówka pomaga rodzicom i organizuje dla nich spotkania z terapeutami.

Jedno z takich spotkań odbyło się we wtorek (15.09). W "Alternatywie" z rodzicami spotkał się Martyn Jakubowski specjalista psychoterapii uzależnień. Ekspert opowiadał o uzależnieniach - nie tylko od substancji psychoaktywnych, ale także od internetu:

Jak ktoś bierze narkotyki to unika rodziców. Jak ktoś siedzi nałogowo przed komputerem i również nie ma kontaktu z rodzicami to można powiedzieć, że mamy ten sam schemat uzależnienia. 

Uzależnienie dzieci to nie jedyny powód, dla którego rodzice przychodzą po pomoc do "Alternatywy". Kolejnym jest co raz częstsze samookaleczanie się młodych ludzi:

Młodzież nacina sobie ciało, przypala się, robi sobie różne rzeczy ostrymi narzędziami. Nierzadko przychodzą do nas młodzi ludzie po próbach samobójczych. Zazwyczaj jest to efekt stanów depresyjnych, które za późno są zauważane.

Mówiła Helena Strzałkowska, szefowa Młodzieżowego Centrum Profilaktyki "Alternatywa". Terapeuci placówki udzielają bezpłatnych konsultacji dla rodziców. Wystarczy zadzwonić pod numer 601 564 332 lub 65 529 74 94 i umówić się na spotkanie.

informator alternatywa
Autor: MCP Alternatywa
posłuchaj co o spotkaniu dla rodziców mówią Helena Strzałkowska i Martyn Jakubowski
Zmarł Gienek Loska

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.