Zbierali podpisy na rynku w Lesznie

i

Autor: TS

Chcą wyższej renty socjalnej dla niepełnosprawnych. Dzisiaj (22.09) na rynku w Lesznie zbierali podpisy pod obywatelskim projektem ustawy w tej sprawie

2022-09-22 13:46

To była zbiórka ponad podziałami - brał w niej udział między innymi poseł Koalicji Obywatelskiej i radna Praw i Sprawiedliwości.

Obywatelski projekt zakłada, że renta socjalna dla osób niepełnosprawnych ma wynieść tyle, co średnia krajowa.

Dzisiaj renta socjalna wynosi około 1200 złotych. W myśl przepisów projektu ustawy, pod którym zbieramy podpisy miałaby wynieść minimum krajowe, czyli na rękę nieco ponad 2300 złotych - mówił Grzegorz Rusiecki, poseł KO.

Parlamentarzyście pomagała w zbiórce podpisów między innymi radna Prawa i Sprawiedliwości, Stefania Ratajczak. To ważny projekt dla osób niepełnosprawnych w naszym mieście i całej Polsce - mówiła:

Jeśli uda się zebrać podpisy i posłowie przyjmą nasz obywatelski projekt, to wtedy osoby niepełnosprawne będą miały taką rentę, że będą mogły żyć a nie wegetować.

Zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy zmieniającym wysokość renty socjalnej do kwoty minimum krajowego trwa w Lesznie od rana - mówi Patryk Józefowicz z KO.

Od godziny 8:00 udało nam się zebrać ponad 200 podpisów. Mamy nadzieję, że w całym mieście dobijemy do 2 tysięcy. Podpisy zbieramy do w wtorku (27.09). Można je przynosić do biura poselskiego Grzegorza Rusieckiego na ul. Chrobrego a na ulicy Słowiańskiej będziemy jeszcze je zbierać we wtorek od rana.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE