boisko

i

Autor: internet zdjęcie poglądowe

Boisko nie takie drogie jak wcześniej sądzono? Obiekt ze sztuczną trawą potrzebuje na gwałt Polonia 1912 Leszno. Miasto ma dokumentację ale nie ma pieniędzy na budowę

2022-05-27 13:47

Tych potrzeba mniej niż się wydawało.

O potrzebie budowy pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią działacze Polonii 1912 Leszno mówią od dawna. Boisko na stadionie im Alfreda Smoczyka, po montażu odwodnienie nie spełnia już norm. Obiekt na Zaborowie jest odpowiedni ale nie zimą i późna jesienią - gdy mocno napada boisko do gry się nie nadaje. Miasto chce wybudować nowe boisko ale nie ma pieniędzy. Dobra informacja jest taka, że inwestycja może się okazać tańsza niż sądzono. Do tej pory szacowano jej koszt nawet na 6 milionów złotych. Można to zrobić taniej - mówił radnym miejskim Sławomir Kryjom, dyrektor MOSiR-u.

Być może ten pierwszy projekt i jego kosztorys był na wyrost, ale on tez zakładał budowę nawodnienia i całej instalacji, łącznie ze zbiornikiem retencyjnym na deszczówkę. Dzisiaj technologia troszeczkę się zmieniła. Tak, że z tego rezygnujemy. Rezygnujemy także z trybun na konstrukcji betonowej. 

Taki odchudzony projekt można by zrealizować poniżej 3 milionów złotych. To dużo taniej, ale miasto i tak takich pieniędzy nie ma. 

Będziemy szukać dofinasowania albo z Ministerstwa Sportu albo z trzeciej transzy Polskiego Ładu - dodaje prezydent Łukasz borowiak.