Biblioteka nagrała słuchowisko. W planach kolejne

2020-04-14 12:30
Biblioteka nagrała słuchowisko. W planach kolejne
Autor: T. Semrau / MBP Leszno Wnęrtze jednego ze sklepów tekstylnych w Lesznie - fot. T. Semrau

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie nagrała pierwsze słuchowisko. Jego bohaterem jest Tadeusz Semrau - fotograf okresu międzywojennego w Lesznie. To dzięki jego zdjęciom znamy miasto z tamtego okresu.

- To jest z jednej strony najbardziej znany fotograf leszczyński okresu międzywojennego - mówi Andrzej Przewoźny, autor słuchowiska. - Wielu Leszczynian zna jego widoki starego Leszna. Natomiast w Lesznie była to postać, o której niespecjalnie wiedziano, było mało o nim informacji. Pasjonuję się nim od kilku lat i prowadzę sam na własną rękę badania o nim.

W planach są kolejne słuchowiska.

- Słuchoteka, na razie to jest nazwa robocza - dodaje Andrzej Przewoźny. - Chcemy tam prezentować słuchowiska, do których wykorzystujemy nasze zbiory. Tadeusz Semrau był jako pierwszy, następne słuchowiska już się tworzą. Pomysłów mamy na najbliższe kilkanaście tygodni.

Słuchowiska, podobnie jak poezja czytana, będą kontynuowane przez bibliotekę także po zakończeniu pandemii.

Słuchowisko do posłuchania (i oglądania) na mbpleszno.pl

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE