Będzie weryfikacja meczu Unii z Apatorem? Jak informuje Przegląd Sportowy, prawnicy Apatora napisali w tej sprawie odwołanie

2022-05-23 13:53
żużel
Autor: AB

Chodzi o kontrowersje z 13 biegu, gdzie Piotr Pawlicki wywiózł Patryka Dudka. Sędzia wykluczył zawodnika z Torunia, mimo, że ten się nawet nie przewrócił.

Bieg 13 niedzielnego meczu Unii z Apatorem był przełomowy. Przed nim dwoma punktami prowadzili goście. Wówczas doszło do ostrej walki Pawlickiego z Dudkiem. Zawodnik FOGO Unii mocno odprowadził rywala na zewnętrzną. Dudek ratował się przed upadkiem. Sędzia przerwał ten bieg i po długich namysłach wykluczył, ku zaskoczeniu wielu, zawodnika z Torunia. W powtórce Pawlicki z Kołodziejem poradzili sobie z Lambertem, wyprowadzając leszczynian na prowadzenie. Unia wygrała 47:43.

Jak podaje Przegląd Sportowy, Apator będzie się od decyzji sędziego odwoływał. Prawnicy z Torunia przygotowują w tej sprawie pismo. Mają dwie propozycje - pierwsza to zakończenie meczu po 12 biegu - wtedy Apator wygrywał 37:35.

W drugiej opcji zweryfikowana ma być decyzja sędziego i wykluczony ma zostać Pawlicki. Bieg 13 zakończyłby się wynikiem 3:2 dla Unii i wygraną Leszczynian 44:45.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE