36-latek z pow. wschowskiego jechał kradzionym samochodem, po narkotykach i z narkotykami [VIDEO]

2022-09-28 12:12
36-latek z pow. wschowskiego jechał kradzionym samochodem, po narkotykach i z narkotykami
Autor: KPP Wschowa/Lubuska Policja

Został zatrzymany po pościgu przez zielonogórskich policjantów. Grozi mu 10 lat więzienia.

Świadkowie powiadomili policję, że po drodze nr 27 jedzie terenowy samochód, którego kierowca może być pijany. Jechał zygzakiem, hamował i przyspieszał. W okolicach Świdnicy mundurowi zauważyli pojazd, ale kierowca zignorował sygnał do zatrzymania. Mundurowi ruszyli za nim i kilka kilometrów dalej "zakuli" w kajdanki.

Na wysokości miejscowości Piaski pojazd się zatrzymał, wtedy policjanci szybko wybiegli z radiowozu i obezwładnili kierującego, założyli mu kajdanki i przystąpili do sprawdzania samochodu. Już po chwili jeden z funkcjonariuszy znalazł torbę, w której znajdowały się woreczki strunowe wypełnione dużą ilością białego proszku. Badanie narkotesterem potwierdziło, że jest to amfetamina. Ponadto przy zatrzymanym mundurowi także znaleźli narkotyki - mówi Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Jak się okazało, kierowca jechał pod wpływem amfetaminy, kradzionym samochodem.

W trakcie sprawdzania w policyjnych bazach danych wyszło, że samochód ma założone tablice rejestracyjne od pojazdu innej marki, a w efekcie końcowym mundurowi ustalili, że pojazd został skradziony. Zatrzymanego 36-latka przewieziono do komendy miejskiej. W toku prowadzonego postępowania śledczy zgromadzili materiał dowodowy, dzięki któremu przedstawili mężczyźnie zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, kradzieży pojazdu, niezatrzymania się do kontroli drogowej, a także kradzieży z włamaniem do innego pojazdu na terenie Wschowy. Po ustaleniu stężenia środków odurzających w organizmie, mężczyzna odpowie także za kierowanie pojazdem pod ich wpływem - dodaje M. Stanisławska.

36-latek został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu 10 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE