Latarnia

i

Autor: Pixabay

Inwestycje

W Trzydniku Dużym ma być bezpieczniej. Pojawi się tu nowe oświetlenie uliczne

2023-03-30 12:59

W ciągu kilkunastu miesięcy chcą wybudować nowe i zmodernizować obecne oświetlenie uliczne. Gmina Trzydnik Duży ogłosiła przetarg na zakup niezbędnych materiałów i wykonanie robót. Przez to ma poprawić się bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i kierowców.

Nowe oświetlenie ma być zamontowane w siedmiu miejscach. W ramach zadania ma być też wymienione 600 starych opraw oświetleniowych na te LEDowe.

O szczegółach mówi wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin:

Mamy kilka projektów w kilku miejscowościach dotyczących budowy typowo nowego oświetlenia, ale również planujemy wymienić częściowo stare oświetlenie gminne. Jest też przetarg z Polskiego Ładu na budowę i modernizację oświetlenia ulicznego. Tutaj mamy przewidziane 1,5 miliona złotych na ten cel.

Termin składania ofert w tym przetargu upływa 31 marca, a firma, która złoży najkorzystniejszą propozycję będzie miała 13 miesięcy na wykonanie prac.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE