W Kraśniku ma powstać Szkoła Muzyczna II Stopnia

2022-05-27 14:23
Uczniowie szkoły muzycznej
Autor: Miasto Kraśnik/krasnik.eu

Od 1 września 2005 roku w Kraśniku działa Szkoła Muzyczna I Stopnia. Co roku do dyrekcji placówki zgłaszają się osoby, które proszą o stworzenie szkoły II stopnia, żeby kontynuować naukę na wyższym poziomie w naszym mieście. Obecnie, chętne osoby zmuszone są do wyjazdu do innej miejscowości.

Od 1 września 2005 roku w Kraśniku działa Szkoła Muzyczna I stopnia. Co roku do dyrekcji placówki zgłaszają się osoby, które proszą o stworzenie szkoły II stopnia, żeby kontynuować naukę na wyższym poziomie w naszym mieście. Obecnie, chętne osoby zmuszone są do wyjazdu do innej miejscowości.

Iwona Sawulska dyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia złożyła wniosek do Rady Miasta z prośbą o stworzenie placówki II stopnia. Podczas ostatniej sesji miejscy radni przyjęli uchwałę w sprawie zamiaru utworzenia takiej szkoły.

Jak mówi kierownik Wydziału Edukacji, Spraw Społecznych i Sportu Krzysztof Babisz do stworzenia takiej szkoły jeszcze długa droga:

Ta uchwała otwiera nam możliwość wystąpienia do ministra kultury o wyrażenie zgody i zawarcie porozumienia na prowadzenie takiej szkoły. Prowadzenie szkół muzycznych to jest Ministerstwo Kultury, dlatego musi być takie porozumienie, żeby nam zlecono zresztą tak samo jak i Szkołę Muzyczną Pierwszego Stopnia.

Wydaje nam się, że spełniamy w tej chwili wszystkie warunki do tego, aby taką szkołę utworzyć. Mam tu na myśli zaplecze, instrumentarium, jak również nauczycieli, czyli wykształconą kadrę do tego, aby można było prowadzić wszystkie zajęcia objęte programem nauczania Szkoły Muzycznej II Stopnia.

Jeżeli chodzi o subwencję oświatową, którą otrzymujemy na prowadzenie tej szkoły, to jest to jedyna szkoła, do której nie dokładamy tak znaczących środków jak do pozostałych, prowadzonych szkół podstawowych, czy też do przedszkoli.

Do Szkoły Muzycznej II stopnia mogą być zapisywane dzieci w wieku od 10 do 23 lat. My przypominamy, także o trwającej rekrutacji do placówki I stopnia. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE