Rodzice zapłacą mniej za szkolne obiady swoich dzieci

2020-02-03 17:30
Miasto będzie dofinansowywać obiady
Autor: Alexey Marcov, pixabay.com

Ratusz będzie dofinansowywał obiady dla uczniów kraśnickich podstawówek, którzy mieszkają na terenie miasta. W szkołach rozpoczęła się już akcja informacyjna. W budżecie Kraśnika zabezpieczono na ten cel milion złotych. 2020 będzie pierwszym rokiem obowiązywania programu i od zdobytych w tym czasie doświadczeń ma zależeć jego dalszy kształt.

Ile wyniesie dofinansowanie tłumaczy burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk:

To dofinansowanie wyniesie 75% do ceny obiadu, jeżeli dochód na osobę w rodzinie kształtuje się od 150% do 200% kryterium dochodowego. Przekładając to na liczby – od 792 zł do 1056 zł. Dopłata wyniesie 50%, jeżeli dochód na osobę w rodzinie wynosi od 200% do 250%, czyli od 1056 zł do 1320 zł.

Opiekunowie, którzy nie zmieszczą się w tych dochodach, będą musieli płacić pełną kwotę.

Osoby, które będą chciały skorzystać z programu, mogą zdobyć odpowiedni wniosek: w szkole, w siedzibie Urzędu Miasta Kraśnik oraz na jego stronie internetowej, a także w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Wypełniony formularz należy złożyć w Ratuszu lub w podstawówce do której uczęszcza dziecko.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE