Autobus elektryczny w Kraśniku

i

Autor: Maciej Bojaczuk/ FB MPK w Kraśniku

Pierwsza oferta była za droga. MPK z kolejnym przetargiem na zakup elektrycznych autobusów

2023-01-31 10:49

MPK w Kraśniku unieważniło przetarg na dostawę czterech autobusów elektrycznych. W ubiegłym tygodniu w odpowiedzi wpłynęła zaledwie jedna oferta, która o 3 miliony złotych przewyższała określony budżet.

To jednak nie oznacza końca tematu elektryków w Kraśniku. MPK ogłosiło już kolejny przetarg, licząc że tym razem otrzymane oferty zmieszczą się w planowanym budżecie.

O szczegółach mówi Maksym Bratko, dyrektor MPK do spraw eksploatacji i rozwoju:

Wpłynęła jedna oferta, niemniej jednak była to oferta za droga, przekroczyła kwotę przewidzianą na to zadanie. W związku z powyższym przetarg ten został unieważniony. Ogłosiliśmy w poniedziałek ponowny przetarg na to zadanie. Delikatnie zmieniliśmy kryteria. Liczymy, że to pozwoli na pozyskanie większej liczby ofert, a co za tym idzie korzystniejszej ceny.

W ramach zadania do Kraśnika miałyby trafić 4 autobusy elektryczne i dwie dwustanowiskowe ładowarki. Po naszym mieście miałyby kursować pod koniec tego roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE