Kraśnik: Świąteczna wizyta na SORze zakończona postawieniem zarzutów

2021-04-08 14:13 M.W
Awantura na SORze w Kraśniku
Autor: lubelska policja Awantura na SORze w Kraśniku

Świąteczna wizyta na kraśnickim Szpitalnym Oddziale Ratunkowym zakończyła się niezbyt przyjemnie dla 25-latki z gminy Zakrzówek. Nietrzeźwego mężczyznę z bólem głowy na SOR przywiozła żona. Okazało się, że ból nie przeszkadzał w awanturowaniu się. Nie obyło się bez wsparcia policji.

W wielkanocną niedzielę, gdy większość z nas odpoczywała z przejedzenia w domach, na kraśnicki SOR zgłosił się 25-latek z gminy Zakrzówek. Mężczyzna, który w domu spożywał alkohol przewrócił się i uderzył w głowę. Do szpitala przywiozła go żona. Jak wynika z relacji świadków 25-latek zaczął zachowywać się agresywnie w stosunku do ratownika przeprowadzającego wywiad. Groził jemu oraz lekarzowi dyżurnemu pobiciem i pozbawieniem życia. Zbił też głową przeszklone drzwi.

Gdy mężczyzna zobaczył wezwanych na miejsce policjantów, wciąż był agresywny. Mundurowi musieli obezwładnić go i użyć kajdanek. 25-latek nie zamierzał się łatwo poddać – ubliżał policjantom i groził im. Na koniec zaproponował łapówkę w kwocie 300 zł. Po badaniu okazało się, że 25-latek miał niemal dwa promile alkoholu we krwi.

- Teraz mężczyzna musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami prawnymi między innymi za groźby karalne i znieważenie funkcjonariuszy oraz personelu medycznego, wywieranie wpływu na funkcjonariuszy w celu zmuszenia ich do odstąpienia od czynności, a także za złożenie propozycji łapówki 300 złotych dla policjantów i zniszczenie mienia na kwotę 1700 zł – wyjaśnił młodszy aspirant Paweł Cieliczko.

Raport z Anteny 08.04