Ważne! Unikaj tego, gdy sprzedajesz przez internet, a nie zostaniesz oszukany

2021-04-07 15:15 OM
Unikaj tego, gdy sprzedajesz przez internet, a nie zostaniesz oszukany
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/rupixen

Każdego dnia na terenie naszego województwa dochodzi do oszustw internetowych. Wcześniej oszukiwani byli kupujący, teraz także sprzedający. Zamiast zarobić, to jeszcze dodatkowo tracą swoje środki zgromadzone na koncie. Lubelska policja apeluje o ostrożność i przygotowała specjalny poradnik o tym jak nie zostać oszukanym w trakcie internetowej sprzedaży.

Jeżeli sprzedajemy coś przez internet i nasz klient prosi nas właśnie o dane związane z naszą kartą kredytową to od razu wycofajmy się z takiej transakcji. Mamy do czynienia z oszustem

Jak się to odbywa? Taki oszust wykorzystuje numer telefonu, który podaliśmy na portalu ogłoszeniowym i kontaktuje się z nami poprzez komunikator. Ustala z nami wstępne warunki zakupu i wysyła link dotyczący wysyłki - mówi kom. Andrzej Fijołek z KWP w Lublinie. - I właśnie na ten link zwróćmy uwagę, bo to jest próba oszustwa. Zostajemy przekierowani na stronę łudząco podobną do portalu ogłoszeniowego. Później zostajemy poproszeni o podanie danych do karty płatniczej, datę jej ważności, kod CVV. I to jest właśnie oszustwo, ponieważ my jako sprzedający powinniśmy podać numer konta bankowego, a nie naszej karty kredytowej.

Policyjny poradnik znajdziecie tutaj.

Raport z Anteny godz. 10