Część uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Kraśniku przechodzi na nauczanie zdalne

2020-10-16 13:22 RS
Szkoła Podstawowa nr 5 w Kraśniku
Autor: Urząd Miasta w Kraśniku Część uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 przechodzi na nauczanie zdalne

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 przy ulicy Popiełuszki w Kraśniku przechodzą na nauczanie zdalne. U jednej z nauczycielek placówki wykryto koronawirusa.

ESKA XD #006

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Zajęcia przez Internet będą mieć jedynie uczniowie klas IV-VIII. Wrócą oni do szkoły najwcześniej we wtorek 20 października. Młodsze dzieci, które uczą się w siedzibie szkoły zlokalizowanej przy Alei Niepodległości, niezmiennie mają lekcje tradycyjne. „Piątka” to nie jedyna szkoła podstawowa z terenu powiatu kraśnickiego, w której wprowadzono nauczanie przez Internet. 

Według danych opublikowanych przez Kuratorium Oświaty w Lublinie, nauczanie hybrydowe wprowadzono w dwóch innych podstawówkach. Chodzi o te mieszczące się w Księżomierzy i Wilkołazie. Całkowicie zdalne zajęcia wprowadzono z kolei w Zespole Szkół Specjalnych w Kraśniku. Możliwe jednak, że wszystkie 3 placówki wrócą do normalnej pracy od poniedziałku 19 października. Tego samego dnia wszystkie szkoły średnie, które mieszczą się w strefach żółtych, czyli również te w powiecie kraśnickim, przechodzą na nauczanie hybrydowe.