Budżet Obywatelski w Kraśniku – Znamy wyniki!

2021-10-20 15:00
Znamy wyniki głosowania
Autor: krasnik.budzet-obywatelski.org Znamy wyniki głosowania

Znamy zwycięskie projekty wybrane w ramach Budżetu Obywatelskiego w Kraśniku. Mimo tego, że w tym roku zostało zgłoszonych mniej projektów i mniej mieszkańców zagłosowało to i tak w Kraśniku zmieni się kilka rzeczy. Sprawdźcie sami, jakie zmiany zostaną sfinansowane z Budżetu Obywatelskiego.

Mieszkańcy zdecydowali, na co wydać pieniądze

Trudno powiedzieć, z czego wynika zmniejszona liczba projektów zgłaszanych tym roku do budżetu obywatelskiego. Najważniejsze jest, że poznaliśmy już wyniki głosowania i wiemy, jakie inwestycje zostaną sfinansowane. Poniżej znajdziecie listę projektów, które wygrały oraz kilka danych statystycznych z tegorocznego głosowania.

Poniżej lista zwycięskich projektów, które zostaną wpisane do przyszłorocznego budżetu i zostaną zrealizowane w 2022 roku. Wyniki z podziałem na dzielnice. Dzielnica I: Budowa nowych miejsc parkingowych przy ul. Wyszyńskiego, Dzielnica II: Amazing – Wunderbar – pracownia językowa w Szkole Podstawowej nr 6, Dzielnica III: Zakup autobusu miejskiego dla potrzeb komunikacji MPK, Dzielnica IV: Bezpieczny wjazd do Szkoły Podstawowej nr 3 w Kraśniku, Dzielnica V: „W zdrowym ciele zdrowy duch” Sala do gimnastyki korekcyjnej i rehabilitacji ruchowej w ZPO nr 2, Dzielnica VI: Doposażenie obiektu oraz zakup niezbędnego sprzętu sportowego dla zawodników LKS Tęcza Kraśnik, Dzielnica VII: Oczyszczacze powietrza dla Przedszkola Miejskiego nr 6, Szkolny Kącik Relaksu w Szkole Podstawowej nr 4. Jak widać największą popularnością wśród głosujących cieszyły się projekty, które przyczynią się do rozwoju bazy oświatowej, sportowej oraz miejskiej infrastruktury. Poniżej trochę statystyki z tegorocznego głosowania. Większość osób zagłosowało przez internet, bo aż 81%, 19% głosów zebrano w formie papierowej w punktach do głosowania. Najwięcej głosów na projekty oddano pierwszego dnia głosowania – 357 i ostatniego – 377. Najwięcej głosów oddały osoby w wieku 36-49 lat – 36,9%. Na drugim miejscu znaleźli się seniorzy 60+ – 25,4%. Najmniej chętnych było wśród najmłodszych uprawnionych do głosowania w wieku do 25 lat – 9,7%.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Quiz. Jesienne zwyczaje, które mało kto pamięta

Pytanie 1 z 10
Jak celebrowano dawniej "Dokopiny", czyli święto zakończenia kopania ziemniaków?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE