Bez budowy przedszkola ale z innymi inwestycjami. Podsumowanie 2022 w Wilkołazie

2023-01-25 10:58
Paweł Głąb wójt Gminy Wilkołaz
Autor: Gmina Wilkołaz

Mimo, że nie udało się zrealizować wszystkich zaplanowanych inwestycji to mieszkańcy Wilkołaza mogą być zadowoleni bo na terenie gminy sporo się zmieniło w ubiegłym roku.

Na obecny rok została przełożona budowa przedszkola, a jest to związane z brakiem wyłonienia wykonawcy mimo dwóch prób. Za to w ubiegłym roku nie brakowało inwestycji w drogownictwo czy dalsze rozbudowywanie sieci wodociągowej.

O szczegółach mówił nam Paweł Głąb, wójt gminy Wilkołaz:

Udało się 3 odcinki dróg kolejnej gminnych wyremontować. Łącznie niemal 2 km tych dróg. Ponadto jest robiona droga powiatowa relacji Zdrapy - Wólka Rudnicka - Pułankowice. Jest to zadanie dwuletnie. Niby droga powiatowa, aczkolwiek cały wkład własny pochodzi z gminy Wilkołaz.

Udało nam się zrobić sieć wodociągową w 3 lokalizacjach. To jest w Ostrowie, Ostrowie Kolonii i  Wilkołazie Pierwszym na zagrodach, gdzie powstają takie osiedla i te sieci są mile widziane. Z takich większych zadań budowlanych został zrealizowany termo remont budynku remizy strażackiej w Pułankowicach. 

Oczywiście realizujemy także drobne zadania inwestycyjne z funduszy sołeckich poszczególnych sołectw, ale również takie, które mamy w gminie, a dotyczą podziałów i wykupów gruntu pod poszerzenie pasa drogowego.

Gmina w planach na ten rok ma przede wszystkim rozpoczęcie budowy przedszkola. Samorząd liczy na to, że tym razem uda się znaleźć wykonawcę, który podejmie się inwestycji w kwocie jaką dysponuje na ten cel gmina.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE