stłuczka

i

Autor: Policja Lubelska

Autobus zepsuł się na przejeździe kolejowym w pow. kraśnickim. Nie udało się uniknąć zderzenia

2023-03-15 7:41

We wtorek wieczorem w Kolonii Górnej w gm. Zakrzówek w pow. kraśnickim doszło do stłuczki autobusu i lokomotywy. Nikt nie został ranny.

Autobus komunikacji publicznej uległ awarii na przejeździe kolejowym. Kierowca wysiadł i próbował zasygnalizować to nadjeżdżającej lokomotywie, ale mimo próby zatrzymania doszło do zderzenia. Nikt nie odniósł obrażeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Co istotnie, w pojeździe nie było żadnych pasażerów. Autobus zjeżdżał do bazy.

Kraśnicka policja radzi, co zrobić, jeśli pojazd zepsuje się na przejeździe kolejowym.

- W sytuacji kiedy nasz pojazd utknie pomiędzy rogatkami albo zostanie unieruchomiony na przejeździe kolejowym często kierowcy i pasażerom towarzyszy stres, walka z czasem, bo liczy się każda sekunda. Należy wtedy zachować zimną krew i zrobić wszystko, aby zapobiec tragedii.Jak najszybciej opuść pojazd wraz z pasażerami. Zejdź z torów. Zadzwoń na numer alarmowy 112 i zgłoś zagrożenie. Odszukaj na napędach rogatek lub na krzyżach św. Andrzeja ŻÓŁTEJ NAKLEJKI PLK. Podaj radiooperatorowi 9-cio cyfrowy indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu, znajdujący się na Żółtej Naklejce. Wprowadzone zostaną procedury wstrzymania ruchu pociągów lub ograniczenia prędkości pociągów celem uniknięcia zdarzenia - tłumaczy młodszy aspirant Paweł Cieliczko z Komendy Powiatowej w Kraśniku.

Źródło: Autobus zepsuł się na przejeździe kolejowym w pow. kraśnickim. Nie udało się uniknąć zderzenia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE