66-latek z Kraśnika stracił prawie pół miliona złotych

2021-11-23 9:26
Bitcoin
Autor: pixabay.com Bitcoin

Internetowi oszuści kolejny raz atakują. Tym razem ich ofiarą padł 66-letni mieszkaniec Kraśnika. Mężczyzna padł ofiarą oszustwa na kryptowaluty i przez to stracił blisko 500 000 zł.

Cyberprzestępcy coraz częściej szukają swoich ofiar w Internecie. Sposobów na oszustwa jest wiele, a coraz popularniejszym są te związane z kryptowalutami. Z tego powodu kraśnicka policja apeluje o ostrożność: 

Apelujemy o rozwagę wobec rosnącej fali podobnych zdarzeń, coraz więcej naszego życia codziennego przenosi się do sfery wirtualnej rzeczywistości. Tam często zapominamy o codziennym rozsądku, szybko ufamy nieznanym serwisom czy osobom. Przekazujemy też swoje dane, a to właśnie takie zachowania sprawiają, że cyberprzestępcy odnajdują się coraz lepiej w Internecie i udaje im się oszukiwać coraz więcej osób. Co gorsza skutecznie.

— mówi młodszy aspirant Paweł Cieliczko z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Mundurowi przypominają także, że warto uświadamiać członków rodziny o zagrożeniach jakie czyhają na nich w Internecie, a także korzystać z wiarygodnych i autoryzowanych stron.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE