Zostawiasz te rzeczy na klatce schodowej? To BŁĄD! Możesz za to surowo zapłacić!

2022-07-06 13:22
schody, mieszkanie, klatka schodowa
Autor: pexels Mandat za zagracanie klatki schodowej to nie wszystko. Konsekwencje mogą być większe!

Mandat za zagracenie klatki schodowej? Tak, to możliwe. Wiele osób na klatkach schodowych zostawia m.in. rowery, wózki czy nawet meble. Okazuje się, że mogą nas spotkać surowe konsekwencje. Jakie?

Zagracenie klatki schodowej. Jakie konsekwencje?

Klatka schodowa, którą przechodzimy do naszego mieszkania, jest częścią wspólną. Nie można więc traktować jej jak fragmentu mieszkania. Wiele osób jednak o tym zapomina i pozostawia na klatce schodowej mnóstwo rzeczy. Zaczynając od śmieci i rozłożonych parasoli, przez wózki, rowery, a nawet meble. Okazuje się, że nie wolno robić takich rzeczy. Grożą za to surowe konsekwencje. A mandat - dość wysoki - może być najmniejszym z nich. Ile wynosi? Co nam jeszcze grozi za zagracanie klatki schodowej?

Mandat za zagracanie klatki schodowej to nie wszystko. Konsekwencje mogą być większe!

Okazuje się, że pozostawiając różne rzeczy na klatce schodowej, narażamy się na nieprzyjemne konsekwencje. Jeśli naszym sąsiadom to nie przeszkadza, a spółdzielnia nie interweniuje, prawdopodobnie konsekwencji finansowych nie będzie. Gorzej jeśli ktoś uprzejmy "doniesie" na nas. Wtedy możemy zostać posądzeni np. o blokowanie drogi przeciwpożarowej, co zagraża zdrowiu i życiu innych. Grozi nam wtedy nagana, grzywna lub mandat w wysokości od 20 do 5 tysięcy złotych. Zgodnie z art. 82 Kodeksu Wykroczeń możemy też zostać skazani na areszt od 5 do 30 dni. Gorzej jeśli dojdzie do pożaru. Wtedy odpowiedzialność mierzona będzie w charakterze przestępstwa, opisanego w kodeksie karnym. Tutaj możemy spodziewać się kary od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Rodzeństwo jeży trafiło do lecznicy w Przemyślu

Tych rzeczy nie zostawiaj w aucie podczas upału

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE