Pogrzeb

i

Autor: Pixabay

Wiadomości

Zorganizowała swój pogrzeb za życia. Teraz poleca to rozwiązanie innym!

2024-02-15 13:24

Śmierć prędzej czy później zapuka do drzwi każdego z nas. I o ile nikt z tym faktem nie polemizuje, tak raczej mało kto myśli o zorganizowaniu swojego pogrzebu jeszcze za życia. Okazuje się, że są na świecie osoby, które postanowiły postawić na takie rozwiązanie. A na dodatek, zachęcają teraz do tego innych! Szczegóły w naszym artykule.

Zorganizowała swój pogrzeb za życia. Takiego zwrotu wydarzeń się nie spodziewała

"The Guardian" w ostatnim czasie dotarł do kilku osób, które postanowiły zorganizować swój pogrzeb za życia. Jedną z nich jest 87-letnia Mille. Kobieta początkowo nie myślała o tym, aby organizować swoje pożegnanie jeszcze za życia. Wszystko zmieniło się jednak, kiedy 87-latce ten temat zajawiła córka. Wtedy Mille zaczęła się zastanawiać, czy może faktycznie nie jest to taki głupi pomysł. Podczas wizyty na jednym z pogrzebów, przestała mieć wątpliwości. Doszła do wniosku, że tego typu uroczystości kojarzą się jej ze sztucznym tłumem. Wtedy też podjęła decyzję o zorganizowaniu pogrzebu za życia.

Kobieta postanowiła zaprosić znajomych na specjalną uroczystość z okazji celebracji jej życia. 87-latka urządziła przyjęcie w ogrodzie, na które zaprosiła najbliższe dla siebie osoby. Mille po wszystkim przyznała, że był to świetny pomysł i poleca takie rozwiązanie każdemu.

87-latka zachwycona "pogrzebem za życia". Poleca to każdemu!

To był dla mnie osobisty dzień, w którym mogłam podzielić się ze znajomymi historiami z mojego życia. Dzięki temu spotkaniu poczułam się bardziej związana ze wszystkimi wokół mnie. Poczułam, że jestem bardzo kochana. Nie żałuję, że to zrobiłam - polecam takie spotkanie każdemu! - powiedziała 87-latka po uroczystości.

Czego lepiej nie robić w Walentynki? Polacy często o tym zapominają!

Studniówka 2024 VII LO im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie