Budowa

i

Autor: Pexels Znany deweloper zbankrutował

Wiadomości

Znany deweloper zbankrutował, a zdążył zebrać zaliczki. W budowie jest ponad 1800 mieszkań

2023-09-26 7:55

Coraz częściej pojawiają się informacje o upadłościach kolejnych firm. Kryzys, który rozpoczął się od rozpoczęcia pandemii COVID-19, pogłębił także wybuch wojny w Ukrainie, a następie ogólnoświatowa inflacja. Choć może się wydawać, że rynek deweloperski ma się dobrze, okazuje się być zupełnie inaczej. Na jaw wyszła informacja o bankructwie znanego dewelopera, który - jak podają media - zebrał zaliczki od ponad 30 000 osób.

Bankructwo popularnego dewelopera. Pobrał ok. 1,4 mld euro zaliczek

Na niemieckim rynku deweloperskim zrobiło się niespokojnie. Wszystko dlatego, że Project Investment ogłosił upadłość trzech ze swoich czterech spółek, o czym poinformował „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Dziennik alarmuje, że to bardzo zła wiadomość dla kupujących, inwestorów, jak i firm budowlanych. Przed ogłoszeniem upadłości, deweloper pobrał miliardy euro na planowane budowy w całym kraju. Obecnie, według zarządcy masy upadłości dewelopera Project Investment, zarządza on ok. 60 projektami w Niemczech, a w budowie jest już ponad 1800 mieszkań, których nabywcami są głównie osoby prywatne.

Co jest powodem upadłości?

Jak informują media za naszą zachodnią granicą, powodem niewypłacalności spółek miał być gwałtowny wzrost kosztów materiałów  budowlanych, a także stóp procentowychTeraz ważne jest, czy iw jaki sposób uda się zebrać niezbędne fundusze na dalszą budowę projektów, powiedział tymczasowy zarządca masy upadłościowej Volker Böhm portalowi faz.net. Projekty budowlane dewelopera realizowane są w całych Niemczech, między innymi w Berlinie, Hamburgu, Monachium, Poczdamie czy Düsseldorfie.

7 grzechów głównych polskich turystów w Tatrach. Za to możemy podpaść na Podhalu [GALERIA]

Polska ODWRACA SIĘ od Ukrainy? Szymczycha:Jesteśmy solidarni wobec Ukrainy wtedy kiedy nam to odpowiada

Czy dziś poradziłbyś sobie w szkole? Quiz o lekturach obowiązujących w nowym roku szkolnym!

Pytanie 1 z 10
Romantyk i pozytywista jednocześnie, beznadziejnie zakochany w arystokratce, Izabeli Łęckiej, to:
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE