tramwaj Kraków

i

Autor: Pixabay Tramwaje nie dojadą na Cichy Kącik. Rozpoczyna się remont

Wiadomości

Zmiany w komunikacji miejskiej w Krakowie. Autobusy i tramwaje pojadą objazdami

2024-03-23 15:09

W niedzielę w Krakowie odbędą się dwa biegi charytatywne – 20. Krakowski Półmaraton Marzanny oraz 9. Bieg z Dystansem „dla małych serc”. W związku z tymi imprezami autobusy i tramwaje będą kursowały inaczej, niektóre trasy będą zamknięte.

Kraków. W niedzielę dwa biegi charytatywne, zmiany w komunikacji miejskiej

Zgodnie z informacjami urzędu miasta, zmian należy się spodziewać od godz. 9 do 15. Szczególne utrudnienia czekają pasażerów MPK i kierowców w rejonie Błoń i na Kazimierzu. Całkowicie zamknięta będzie al. Focha, a dla pieszych i rowerzystów cała trasa wokół Błoń. Zamknięte będą bulwary wiślane w rejonie Wawelu, także ul. Podzamcze i ul. św. Idziego. Szczegółowe informacje o zmianach są na stronie internetowej MPK w zakładce „Komunikaty”.

20. Krakowski Półmaraton Marzanny rozpocznie się o godz. 11 w rejonie al. 3 Maja. Trasa prowadzić będzie m.in. bulwarami wiślanymi, mostem Kotlarskim i z powrotem bulwarami na deptak przy al. 3 Maja.

9. Bieg z Dystansem „dla małych serc” rozpocznie się o godz. 9.30 na bulwarze Czerwieńskim. Biegacze przemierzą ulice po drugiej stronie Alei Trzech Wieszczów, rejonu Błoń do rzeki Rudawy. Meta będzie w pobliżu kamienia papieskiego na Błoniach.

Dochód z obu biegów trafi do fundacji, która działa na rzecz dzieci z wrodzonymi wadami serca, założonej przez kardiochirurga prof. Janusza Skalskiego.

Do tych miast uciekają pracownicy z Krakowa. Wolą zarabiać gdzie indziej [GALERIA]

Quiz wiedzy o Krakowie. Czy rozpoznasz dzielnice miasta po zdjęciach?

Pytanie 1 z 10
W jakiej dzielnicy Krakowa zrobiono to zdjęcie?
Grzegórzki
Rolnicy odśpiewali hymn podczas blokad w Krakowie