Zmiana organizacji ruchu na Zakopiance. Będą utrudnienia

i

Autor: GDDKiA Kraków

Komunikacja

Zmiana organizacji ruchu na Zakopiance. Będą utrudnienia

2023-03-26 11:44

W poniedziałek o godzinie 10.00 wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu na drodze krajowej nr 7, czyli popularnej Zakopiance w Gaju koło Krakowa. Ma to związek z budową węzła drogowego. Utrudnienia potrwają do 30 marca.

Tymczasowa organizacja ruchu na Zakopiance

Jak przekazał Kacper Michna z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia drogowe pojawią się w rejonie skrzyżowania z ulicą Zadziele. Jest to związane z budową węzła drogowego w Gaju. Tymczasowa organizacja ruchu dotyczyć będzie jezdni prowadzącej z Myślenic w kierunku Krakowa. Droga zostanie zwężona na długości około 150 metrów. Ruch będzie odbywał się wyłącznie lewym pasem. Obowiązywać będzie także ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Tymczasowa organizacja ruchu potrwa do 30 marca, do godziny 17.00. Wprowadzone zmiany są konieczne, gdyż trzeba przeprowadzić prace związane z poszerzeniem jezdni o teren, na którym docelowo funkcjonować będzie prawoskręt w ulicę Zadziele. Przedstawiciel GDDKiA przypomniał, że cały czas obowiązuje zwężenie do jednego pasa na jezdni prowadzącej w kierunku Myślenic.

Nowe inwestycje

W podkrakowskim Gaju budowany jest wiadukt nad DK7. Jego długość to 120 metrów. Obiekt ma poprawić bezpieczeństwo kierowców oraz pieszych. Oprócz jezdni, będzie się na nim znajdował także ciąg pieszy, umożliwiający przemieszczanie się pomiędzy ulicami Zadziele i Widokową. Oprócz tego, powstaną pasy włączania na DK7, chodniki o długości 750 m oraz nowa kanalizacja deszczowa. Generalny Pomiar Ruchu przeprowadzony w latach 2020/2021 wykazał, że codziennie średnio w tym miejscu przejeżdża prawie 60 tysięcy pojazdów.

Łuczanowice: wernisaż wystawy W świecie Ikon w Klubie Aneks Ośrodka Kultury Kraków -Nowa Huta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE