Złodzieje ukradli datki z kościoła w Nowej Hucie. Wszystko nagrała kamera!

i

Autor: KMP w Krakowie Złodzieje ukradli datki z kościoła w Nowej Hucie. Wszystko nagrała kamera!

Złodzieje ukradli datki z kościoła w Nowej Hucie. Wszystko nagrała kamera! [WIDEO]

2021-01-08 15:03

Policja zatrzymała dwóch złodziei, którzy w miniony poniedziałek ukradli gotówkę oraz puszki z datkami z Kościoła Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie. Mężczyźni nie wiedzieli, że świątynia jest monitorowana. Całe zdarzenie nagrała kamera. Zobaczcie nagranie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 4 stycznia. Około godziny 15:20 dwaj nieznani sprawcy dokonali kradzieży niewielkiej ilości gotówki oraz puszki z datkami z Kościoła Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie. W świątyni są zainstalowane kamery. Nagranie z kradzieży księża od razu przekazali policji.

Sprawcy kradzieży dokonanej w kościele przy ulicy Bulwarowej zatrzymani

Dzięki temu złodzieji szybko udało się zatrzymać. Doszło do tego już następnego dnia. Policjanci OPP w Krakowie zapoznani z wizerunkiem sprawców kradzieży dokonali penetracji Rynku Głównego oraz przyległych ulic. W wyniku podjętych działań, o godz. 9:20, w okolicach Małego Rynku patrol oddziału prewencji dostrzegł dwóch mężczyzn, którzy swoim wyglądem przypominali poszukiwane osoby. Po wylegitymowaniu i rozpytaniu 30-letniego oraz 46-letniego mężczyzny na temat wizyty w koście księży Pallotynów mundurowi szybko potwierdzili, że ci dwaj są sprawcami kradzieży. W toku dalszych czynności mężczyźni wskazali miejsce, gdzie otworzyli oraz porzucili wcześniej skradzioną puszkę z datkami. Tam faktycznie puszkę odnaleziono i zabezpieczono.

Dochodzenie prowadzi Komisariat Policji VII w Krakowie. Za kradzież z włamaniem mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do lat 10.

Posłuchaj o symptomach nadciśnienia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Gwara góralska. Czy potrafisz dogadać się z Góralem?

Pytanie 1 z 15
Popularne dutki, to nic innego niż: