Zima zawitała do Tatr. Śnieg spadł również w Zakopanem [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-10-13 9:25
Zima zawitała do Tatr. Śnieg spadł również w Zakopanem
Autor: Kamery TOPR Zima zawitała do Tatr. Śnieg spadł również w Zakopanem

Na Podhalu zrobiło się biało! Jak przewidywali synoptycy, śnieg padał w nocy z wtorku na środę. Także o poranku można było zauważyć grube płaty białego puchu. Śnieg nie utrzyma się jednak długo, bo niedługo na Podhale powróci jeszcze ciepło.

Choć na Podhalu śniegu spadło niewiele, to zapanował tam dość zimowy krajobraz. Biały puch osiadł na trawnikach, dachach budynków czy chodnikach. W samym Zakopanem śnieg nie utrzyma się długo i powinien szybko stopnieć. Kierowcy powinni jednak uważać na drogach, które są mokre i śliskie.

Inaczej jest wysoko w górach. Tam występują temperatury ujemne. Na Kasprowym Wierchu było pięć stopni mrozu. Pokrywa śnieżna wynosiła cztery cm.

Deszcz ze śniegiem może padać przez cały dzień. TOPR ostrzega przed wyjściem w góry. Na szlakach jest morko i ślisko, na odcinkach letnich błotniście. Występują też oblodzenia. Dodatkowym utrudnieniem jest niski pułap chmur, który ogranicza widoczność i utrudnia orientację w terenie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE