ul. Krupnicza

i

Autor: Radio ESKA

Zielona Krupnicza coraz bliżej. Co znajdzie się w "zielonym podwórku"?

2022-04-04 21:23

To będzie pierwszy woonerf w Krakowie. Zarząd Zieleni Miejskiej dostał zgodę wojewódzkiego konserwatora zabytków na przekształcenie fragmentu ul. Krupniczej (od Bagateli do ul. Szujskiego) w zielone podwórko, w którym znajdzie się miejsce dla pieszych, kierowców i rowerzystów.

O tym, jak będzie wyglądała ulica po metamorfozie mówi Katarzyna Opałka z Zarządu Zieleni Miejskiej. 

Pojawi się prawie 40 drzew, kilka tys. roślin, w tym ogrody deszczowe, pojawią się ogrody fasadowe, czyli takie niewielkie przestrzenie, w których mieszkańcy będą mogli sadzić rośliny, będą oczywiście ławki, nie zabraknie zbiorników na deszczówkę - wylicza. 

Mieszkańcy przyznają, że stan ul. Krupniczej pozostawia wiele do życzenia. Nie kryją zadowolenia z projektu, przyznają jednak, że apetyty są dużo większe. 

Te dziury, które tam są, nierówny chodnik, który jest łaciaty, bo w jednym miejscu są płyty w innym kostka. Zapowiada się więc bardzo fajnie, ja mam nadzieję, że ta "zielona" Krupnicza znajdzie drugi etap do ul. Garncarskiej, a później do Alej, bo to jest ulica, która powinna być takim zielonym traktem, łączącym Planty z Parkiem Jordana - mówi Edyta Kruk, radna Starego Miasta i jedna z inicjatorek "zielonej" Krupniczej. 

ZZM planuje teraz ogłoszenie przetargu na wykonawcę. Rewitalizacja ulicy może kosztować nawet 5 milionów złotych.

QUIZ. Jaki kolor ma ten owoc?

Pytanie 1 z 22
Jaki kolor ma dojrzała cytryna?
Dzwonił do niego jako ostatni. W jego domu było ciało zaginionego 39-latka