Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie zgłoszony do prokuratury. Poszło o Zakrzówek

2020-01-30 11:30
Zakrzówek
Autor: Pixaby

Ekolodzy złożyli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie. Chodzi o Park Zakrzówek i ochronne siatki, które zostały tam nałożone na skały dawnego kamieniołomu.

Zakrzówek kością niezgody jest już od dłuższego czasu. Ekolodzy i mieszkańcy Krakowa walczyli o to, by to miejsce pozostało "dzikie". Władze miasta natomiast chciały, by powstało tu m.in. miejskie kąpielisko i tawerna. Ostatecznie Zakrzówek ma przejść modernizację.

Obecnie skały dawnego kamieniołomu w dużej części są pokryte siatkami ochronnymi. Mają one chronić przyszłych użytkowników Parku Zakrzówek przez osuwającymi się skałami. I to właśnie w sprawie wspomnianych siatek ekolodzy złożyli zawiadomienie do krakowskiej prokuratury. Aktywiści twierdzą, że dotarli do dokumentów, które potwierdzają, że ich montaż zleciła osoba mająca w tym prywatny interes.

Znaleźliśmy projekt budowlany z grudnia 2018 roku, który został wykonany przez osobę, która jest jednym z dyrektorów firmy, która jest również producentem siatek zainstalowanych na Zakrzówku - mówi Paulina Poniewska z Akcji ratunkowej dla Krakowa.

Gmina potwierdza, że taka sytuacja miała miejsce, ale przy podpisywaniu umowy nie zdawano sobie z tego sprawy. Cała sprawa jest obecnie wyjaśniana.

Nie mamy wiedzy, czy pan, który projektował siatki, projektował jako firma, czy jako osoba fizyczna zatrudniona bezpośrednio w pracowni F11. Wysłaliśmy w tym temacie zapytanie, pozostaje bez odpowiedzi - twierdzi Barbara Kaźmirowicz z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE