Zakopane, Krupówki

i

Autor: Flickr.com, MFA Poland Małopolska. Zakopane będzie miało strefę czystego transportu?

WIADOMOŚCI Z REGIONU

Nie ma chętnych na ferie w Zakopanem? Hotelarze skarżą się na pustki w obiektach

2024-02-12 9:34

Ferie to zazwyczaj był najlepszy czas, jeśli chodzi o ruch w Zakopanem, jednak w tym roku turyści nie spieszą się z rezerwacjami. Hotelarze uważają, że goście czekają do ostatniej chwili w obawie, że na Podhalu nie będzie śniegu. Policja przypomina, aby wykupywać noclegi w sprawdzonych obiektach. Ferie to wzmożony ruch aktywności oszustów, którzy nabierają nieświadomych ludzi na kwatery-widmo.

Ferie w Zakopanem? Hotele i pensjonaty wciąż mają wiele wolnych miejsc

Ferie zimowe 2024 trwają w najlepsze. Obecnie swój turnus wreszcie rozpoczną dzieci z Małopolski. Sprawdziliśmy, jak obecnie wygląda obłożenie w hotelach i pensjonatach w Zakopanem. Lokalni przedsiębiorcy mówią nam, że wbrew oczekiwaniom na razie zainteresowanie pobytem jest małe. Turyści czekają na pewne prognozy pogody, licząc na śnieg pod Tatrami.

— W grafikach jest jeszcze bardzo dużo wolnych miejsc na ferie. Te obiekty, które liczą na grupy, mają trochę obłożenia, ponieważ te rezerwacje zawsze spływają z wyprzedzeniem. Natomiast goście indywidualni czekają na ostatnią chwilę i sprawdzają prognozy pogody, które będą już pewne — powiedziała nam Emilia Glista. — Powinny być, ale na ten moment nie są to ferie z przytupem. Jest bardzo mało rezerwacji. Myślę, że jest to częściowo wina pogody. Jeśli spadnie śnieg i aura będzie bardziej zimowa, to ludzie zaczną myśleć o wyjazdach. Na tym moment sprzedaż jest słaba, większe obłożenie notujemy tylko w okresie skoków narciarskich — dodał Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

QUIZ wiedzy o Tatrach. Jak dobrze znasz polskie góry?

Pytanie 1 z 14
Które schronisko po polskiej stronie Tatr jest położone najwyżej?

Ośrodki narciarskie w Zakopanem są gotowe na ferie?

Z rozmów z lokalnymi przedsiębiorcami wynika, że wiele osób czeka z rezerwacjami noclegów na ferie, ponieważ boi się, że na Podhalu nie będzie śniegu, a co za tym idzie, nie będą mogli pojeździć na nartach. Przedstawiciele ośrodków narciarskich uspokajają — mimo roztopów śnieg na stokach będzie, a dodatkowo obiekty są sztucznie dośnieżane. Nie ma obaw, że nie uda nam się w te ferie zaszaleć na nartach czy snowboardzie.

 — Sezon się zaczął bardzo dobrze. Zdążyliśmy naśnieżyć, więc warunki były zimowe, zwłaszcza że trochę śniegu naturalnego spadło — powiedział nam Jan Walkosz-Jambor ze stacji narciarskiej na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem. — Tradycyjnie obiekty zlokalizowane w pobliżu stoków narciarskich mają duże obłożenie, nawet na poziomie 80 procent. Te, które znajdują się dalej i nie słyną z bogatej infrastruktury, mają obłożenie nawet na poziomie zaledwie kilkunastu procent — dodała Emilia Glista.

Kwatery-widmo w Zakopanem. Policja ostrzega przed oszustami

Policja w Zakopanem ostrzega turystów, przyjeżdżających na ferie, aby uważali na kwatery-widmo. W ten sposób oszuści wykorzystują chętnych, chcących spędzić wyjątkowy czas na Podhalu. To zjawisko nasila się w czasie ważnych wydarzeń w Zakopanem, jak Sylwester Marzeń i może być zagrożeniem dla osób poszukujących noclegu na ferie. Policja oraz zakopiańscy urzędnicy przypominają, że w Internecie można znaleźć oficjalną bazę noclegową Podhala. Warto z niej korzystać, aby nie dać się naciągnąć oszustom.

— To chyba najdziwniejsza interwencja, dotycząca takiej sytuacji. Bardzo młoda kobieta przyszła do naszej komendy i złożyła zawiadomienie, że została oszukana na wirtualną kwaterę. Kiedy wyszła z komendy, mogła podejść do pierwszego lepszego hotelu i zapytać o wolne miejsca. Zamiast tego zadzwoniła na ogłoszenie znalezione w sieci i po raz kolejny została oszukana — powiedział nam asp. Sztab. Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji.

Ferie w Zakopanem? Najlepsze memy o wyjazdach w góry:

Ferie w Zakopanem