Zakaz dotykania produktów w sklepach? Chce tego coraz więcej Polaków

i

Autor: Pixaby Zakaz dotykania produktów w sklepach? Chce tego coraz więcej Polaków

Zakaz dotykania produktów w sklepach? Chce tego spora część polskiego społeczeństwa

2020-07-28 14:09

Czy zakaz dotykania produktów w sklepach będzie obowiązkowy? Takie założenie miałoby chronić przed zakażeniem koronawirusem. Okazuje się, że takie obostrzenie popiera ponad 70 proc. Polaków.

Zakaz dotykania produktów w sklepach. O co chodzi?

Chyba każdy z nas był świadkiem sytuacji, gdy jakaś osoba dotykała gołymi rękami bułki czy pomidory. I choć przy stoiskach bardzo często znajdują się jednorazowe rękawiczki, to nie wszyscy ich używają.

Wprowadzone obostrzenia miałyby temu zapobiec. Zakaz dotykania produktów w sklepach oczywiście nie obejmowałby wszystkich towarów. Chodzi tu o owoce, warzywa i oczywiście pieczywo. Wspomniane produkty przeważnie leżą luźno na półkach, bez opakowań.

Zakaz dotykania produktów w sklepach. Chcą tego Polacy

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez UCE RESEARCH i SYNO Polan, taki pomysł popiera aż 71 proc. Polaków. Popularność proponowanego obostrzenia wzrosła w ostatnim czasie. Ma to oczywiście związek z pandemią koronawirusa. Tylko co piąty ankietowany nie chce wprowadzenie zakazu dotykania produktów w sklepach. Obecne rozwiązanie im nie przeszkadza.

Zakaz dotykania produktów w sklepach. Jak miałyby wyglądać zakupy?

Jeśli przepis zacznie obowiązywać, to jak będą wyglądać wtedy zakupy? Część produktów, np. bułek mogłaby być pakowana po kilka sztuk. Podobnie chleby. Z pewnością nadal przy stoiskach obecne byłyby rękawiczki jednorazowe. Sklepy rozważają również możliwość wprowadzenie szczypców, dobrze znanych miłośnikom grillowania.

Skwer Kory Jackowskiej w Krakowie?
Posłuchaj o empatii, o jej dobrych i złych stronach. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE