szkoła

i

Autor: Pixaby

Zabrzmiał pierwszy dzwonek! Rozpoczynamy nowy rok szkolny!

2021-09-01 10:44

Uczniowie szkół podstawowych i średnich wracają do stacjonarnej nauki. Od dzisiaj zasiądą w ławkach, a nie przed ekranami komputerów. Dyrektorzy szkół oraz rodzice dzieci mają jednak obawy przed wzrostem zachorowań i powrotem do nauki zdalnej. Nie chcą, aby uczniowie zasiedli ponownie przed komputerami.

Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Nauka stacjonarna w pandemii to wyzwanie organizacyjne dla nauczycieli. W przypadku zarażenia dziecka lub pracownika koronawirusem, szkoły będą musiały przejść na nauczanie hybrydowe. 

- Jeżeli będziemy mieli przypadki zachorowań, bo tak naprawdę to jest ta sytuacja, która dotyka nas realnie, wtedy mamy oczywiście odpowiednie procedury. Dzisiaj wszyscy wiedzą, jak się zachowywać w takich sytuacjach - mówi Jacek Kaczor, Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie.

Rodzice uczniów mają większe obawy. Boją się nie tylko wzrostu zachorowań, ale przede wszystkim powrotu zdalnego nauczania.

- Właśnie wracamy ze szczepienia. Obawiamy się, że ta czwarta fala może nadejść. Widzę jakie spustoszenie psychiczne i edukacyjne poczynił lockdown. Lepiej siedzieć w szkole niż w domu - mówią rodzice. 

Do krakowskich, samorządowych szkół podstawowych uczęszczać będzie w tym roku ponad 47 tysięcy dzieci. Z kolei do szkół średnich chodzić będzie 32 tysiące uczniów. 

Raport z anteny 31.08, godz.10

QUIZ. 1 września. Nietypowy test wiedzy o tym dniu, nie tylko dla uczniów. Podejmiesz wyzwanie?

Pytanie 1 z 15
Uzupełnij: 1 września rozpoczyna rok szkolny, stając się jednym z ok. ... dni nauki