Za tydzień rusza budowa nowego komisariatu Kraków-Podgórze

2021-09-13 14:02
Za tydzień rusza budowa nowego komisariatu Kraków=Podgórze
Autor: Marcin Furtak Pracownia Projektowa F-11 Tak ma prezentować się nowy budynek komisariatu.

4 tysiące metrów kwadratowych powierzchni, 4 kondygnacje i własny parking podziemny. Tak w skrócie zapowiada się nowy budynek Komisariatu V dla Krakowa-Podgórza. Inwestycja ma ruszyć za tydzień a jej zakończenie powinno nastąpić za niecałe 2,5 roku. Generalny Wykonawca zapewnia, że nigdy jeszcze nie przekroczył żadnego kontraktowego terminu.

To będzie jakościowa przepaść. Małopolska Policja podpisała umowę z generalnym wykonawcą nowego komisariatu dla Krakowa-Podgórza. Dotychczasowy, znajdujący się przy ulicy Zamoyskiego, zostanie zastąpiony obiektem przy ulicy Mochaniec na Ruczaju. Całkowita powierzchnia budynku to będzie około 4 tysiące metrów kwadratowych.

Cztery kondygnacje w tym jedna podziemna. Oczywiście wyposażone we wszelkie możliwe instalacje, które ułatwią policjantom pracę: klimatyzację, instalacje sterowania, łączności, nowoczesna wentylacja i tak dalej - mówi prezes firmy Erbud z Nowego Sącza Tomasz Ćwikowski.

Komisariat V przy Zamoyskiego cierpiał na wiele niedogodności, ale jedną z nich był kłopot z miejscami do parkowania. Problem teraz zniknie.

Nowo budowany budynek komisariatu przewiduje zarówno miejsca podziemne, gdzie będzie można przechowywać radiowozy tak, aby one nie ulegały zniszczeniu i są przewidziane również miejsca dla petentów, stron, które się będą zgłaszać na komisariat - mówi Komendant "piątki" Wojciech Kastelik.

Budowa ma ruszyć za tydzień i planowo będzie trwała 30 miesięcy. Koszt to około 33 miliony złotych.

Tak wygląda odnowiony Komisariat Policji Toruń-Rubinkowo!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE