Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Są wyniki sekcji zwłok kierowcy

2022-08-09 9:02
Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji
Autor: PAP/EPA/IVAN AGNEZOVIC Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji

Są wyniki sekcji zwłok 72-letniego kierowcy polskiego autokaru, który rozbił w Chorwacji w miniony weekend. Ustalenia prokuratury przekazała chorwacka telewizja HRT. Zidentyfikowano też wszystkie ofiary wypadku.

Wyniki sekcji zwłok kierowcy polskiego autokaru

72-letni kierowca, który stracił panowanie nad autobusem, nie był pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających oraz nie cierpiał na żadne ostre choroby - nieoficjalnie podała chorwacka telewizja HRT.

Rzecznik prokuratury Darko Galić potwierdził także, że autobusem kierował 72-letni mężczyzna. Jego ciało zostało odnalezione na fotelu kierowcy. Było zapięte pasami bezpieczeństwa. W poniedziałek, 8 sierpnia poinformowano też o śmierci drugiego kierowcy polskiego autokaru.

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji

Przypomnijmy, do wypadku polskiego autokaru w Chorwacji doszło w sobotę, 6 sierpnia około godziny 5.40. Zdarzenie miało miejsce na autostradzie A4 w regionie varażdińskim (na północ od Zagrzebia) - pomiędzy miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Autobus w pewnym momencie zjechał z drogi i wpadł do rowu. Zginęło 13 osób, a 31 zostało rannych. 18 jest w ciężkim stanie.

Osoby podróżowały do Medjugorje. Ranni zostali przewiezienia do chorwackich szpitali, m.in. w Zagrzebiu i Varażdinie. Lżej ranni wrócili do Polski.

Wnętrze autokaru to miazga. Tak wygląda wrak autobusu po wypadku w Chorwacji

To nie pierwsza tragedia polskiego autokaru za granicą. W 2007 roku zginęło we Francji ponad 50 osób. Posłuchaj historii o katastrofie pod Grenoble w podcaście " PUNKT KRYTYCZNY".

Listen to "Katastrofa autokaru pod Grenoble cz.1" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE