Jacek Majchrowski

i

Autor: ART SERVICE

wybory samorządowe 2024

Jacek Majchrowski zabrał głos po wyborach na prezydenta Krakowa. Padły ważne słowa

2024-04-22 11:34

Druga tura wyborów samorządowych rozstrzygnięta. Wiemy, kto zostanie nowym prezydentem Krakowa. Urząd obejmie Aleksander Miszalski, który wygrał z Łukaszem Gibałą. Dzień po wyborach głos w ich sprawie zabrał Jacek Majchrowski. Czego obecny jeszcze prezydent życzy swojemu następcy?

Wybory samorządowe w Krakowie 2024. Aleksander Miszalski wygrywa z Łukaszem Gibałą

Za nami bardzo ekscytująca noc w Krakowie. 21 kwietnia odbyła się druga tura wyborów samorządowych 2024. W Krakowie o fotel prezydenta miasta walczyli Aleksander Miszalski oraz Łukasz Gibała. Pierwsze wyniki badania ipsos exit poll dla telewizji TVN, Polsat i TVP dawały zwycięstwo posłowi KO. Wyniki late poll to potwierdziły. Na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej musieliśmy poczekać do 2 w nocy. Wyniki przedstawiają się następująco:

Aleksander Miszalski - 51,1 proc.Łukasz Gibała - 48,9 proc.

Oznacza to, że nowym prezydentem Krakowa będzie Miszalski. Oficjalnie urząd włodarza miasta obejmie on 7 maja.

Aleksander Miszalski nowym prezydentem Krakowa. Jacek Majchrowski pogratulował mu za pomocą mediów społecznościowych

W poniedziałek, 22 kwietnia na profilu Jacka Majchrowskiego na Facebooku pojawiły się gratulacje dla Miszalskiego. Przypomnijmy, że Majchrowski ustępuje z urzędu po 22 latach. Prezydent zamieścił też ważne zdanie w swoim poście.

Szczerze gratuluję prezydentowi elektowi Aleksander Miszalski. Życzę mu przede wszystkim, by mądrze kierował miastem. By potrafił reprezentować wszystkich krakowian, niezależnie od tego, z jakich środowisk się wywodzą. By potrafił załagodzić te wszystkie różnice i spory, które zawsze potęgowane są przez emocje kampanii wyborczej. By otoczony był życzliwymi, wspierającymi ludźmi, a na koniec kadencji miał poczucie dobrze spełnionego obowiązku i dużej satysfakcji, że zostawia Kraków lepszy - napisał Jacek Majchrowski.

Sonda
Czy uważasz, że Aleksander Miszalski będzie dobrym prezydentem?
Prezentacja odrestaurowanej taksówki MPK w Krakowie

Pustki w lokalach wyborczych w Krakowie. Tak głosowali mieszkańcy