Aleksander Miszalski

i

Autor: PAP / Art Service

Wybory

Aleksander Miszalski nie traci czasu. Nowy prezydent Krakowa spotkał się z mieszkańcami na Rondzie Mogilskim

2024-04-22 9:23

Aleksander Miszalski został wybrany w drugiej turze wyborów samorządowych 2024 nowym prezydentem Krakowa. Poseł na Sejm RP postanowił nie tracić czasu i już w poniedziałek, 22 kwietnia z samego rana spotkał się z mieszkańcami na Rondzie Mogilskim.

Wybory samorządowe 2024. Aleksander Miszalski spotkał się z krakowianami na Rondzie Mogilskim

W niedzielę, 21 kwietnia odbyła się druga tura wyborów samorządowych 2024. Poznaliśmy w niej nazwisko nowego prezydenta Krakowa, którym został Aleksander Miszalski (51.04 proc. poparcia). Jego kontrkandydat, Łukasz Gibała otrzymał od krakowian 48,96 proc. głosów. Aleksander Miszalski na drugi dzień po ogłoszeniu wyników, spotkał się z mieszkańcami na Rondzie Mogilskim.

Aleksander Miszalski swoje przemówienie rozpoczął od gratulacji dla Łukasza Gibały, który przegrał z nim nieznacznie rywalizację o fotel prezydenta Krakowa. Nowy włodarz stolicy Małopolski zapewnił też, że chce, aby Kraków był miastem "opartym na dialogu i współpracy".

Gratuluję mojemu kontrkandydatowi świetnego wyniku w wyborach. Miasto, które chcę budować będzie oparte na dialogu, współpracy i rozmowy ze wszystkimi. Również z tymi, którzy na mnie nie głosowali. Jestem gotowy do szybkiego rozpoczęcia pracy, jednak w tym tygodniu muszę jeszcze być obecny w Sejmie. Powoli zaczynamy jednak już wkraczać w nasze programy i koncepcje - podkreślił Miszalski.

Aleksander Miszalski szczerze o otworzeniu metra w Krakowie. Wskazał konkretną datę

Miszalski podczas wystąpienia na Rondzie Mogilskim został także zapytany, kiedy można spodziewać się wybudowania metra w Krakowie. Nowy prezydent stolicy Małopolski wskazał konkretną datę. "W 2031 lub 2032 możemy realnie myśleć o otworzeniu metra w Krakowie. Przed nami teraz analizy i rozpoczęcie całego procesu, który oczywiście trochę potrwa" - zaznaczył Aleksander Miszalski.

Pustki w lokalach wyborczych w Krakowie. Tak głosują mieszkańcy miasta