Aleksander Miszalski

i

Autor: Aleksander Miszalski, Facebook

Wiadomości

Wybory na urząd prezydenta Krakowa. Nowe deklaracje poparcia dla Aleksandra Miszalskiego

2024-04-14 16:06

Część kobiet, które w I turze wyborów ubiegały się o mandat radnych miejskich z list niektórych rywali posła Koalicji Obywatelskiej Aleksandra Miszalskiego, poparła w niedzielę tego kandydata na urząd prezydenta Krakowa. W drugiej turze wyborów Miszalski zmierzy się z radnym, przedsiębiorcą i aktywistą – Łukaszem Gibałą.

Wybory samorządowe 2024 w Krakowie. Nowe deklaracje poparcia dla Aleksandra Miszalskiego

Podczas konferencji prasowej na skwerze Praw Kobiet w Krakowie Aleksandra Miszalskiego, jako kandydata na urząd prezydenta Krakowa rekomendowały przedstawicielki startujące do rady miasta z konkurencyjnych list Andrzeja Kuliga – Urszula Majcher-Legawiec, Iwona Sewiło i Agnieszka Żołądź, list Rafała Komarewicza – Marta Burzyńska. Poparła go także Nina Sapa bezskutecznie ubiegająca się o mandat radnej sejmiku z listy Trzeciej Drogi.

Posła KO rekomendowały też przedstawicielki komitetu Stanisława Mazura – Renata Kozłowska-Kustra i Anna Kornecka. W niedzielę swoje poparcie powtórzyły reprezentantki Nowej Lewicy – Joanna Hańderek, Joanna Lipińska-Piekarska i Monika Frenkiel – która od początku popiera kandydata KO w wyborach na prezydenta miasta.

Miszalski zobowiązał się do realizacji postulatów, które ułatwią życie kobietom w Krakowie. Chodzi m.in. o: bezpłatne żłobki; programy wsparcia kobiet przedsiębiorczych w formie szkoleń i doradztwa; powołanie w urzędzie miasta pełnomocnika ds. równego traktowania oraz pełnomocnika ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie; bezpieczeństwo w przewozach zamawianych przez aplikacje; całodobowy, darmowy gabinet ginekologiczny, w którym medycy nie będą objęci klauzulą sumienia; programy profilaktyki zdrowotnej, np. szczepienia przeciwko HPV, mammografia; budowa wind w blokach.

Jak mówił kandydat na prezydenta, wybory parlamentarne 15 października wygrały kobiety. Przypomniał, że nowy klub KO w radzie miasta będą w większości tworzyć kobiety.

To jest pierwszy raz taka historia w sytuacji naszego klubu, ale w ogóle chyba w radzie miasta, że większość osób, które dostały się do rady miasta z naszego komitetu, to są kobiety – 13 do 11 (…). Zobowiązuję się, że będę kobiet słuchać i te wszystkie postulaty będę realizował – zaznaczył Miszalski.

W II turze wyborów samorządowych (niedziela, 21 kwietnia) 2024 Aleksander Miszalski zmierzy się z Łukaszem Gibałą.

Cracovia Maraton 2024. Start na Rynku Głównym

Cracovia Maraton 2024