Małgorzata Wassermann

i

Autor: Adrian Grycuk, Wikipedia

WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Małgorzata Wassermann zaapelowała o udział w II turze wyborów w Krakowie. Odradza głosowanie na Gibałę

2024-04-19 15:29

Posłanka PiS Małgorzata Wassermann zaapelowała w piątek o udział w drugiej turze wyborów na prezydenta Krakowa. Równocześnie poinformowała, że nie mogłaby poprzeć Łukasza Gibały, który według niej "w sposób haniebny" manifestował wielokrotnie pogardę dla ludzi mających prawicowe poglądy.

Wybory na prezydenta Krakowa. Małgorzata Wassermann apeluje, aby zagłosować w drugiej turze

W niedzielę, 21 kwietnia w II turze wyborów zmierzą się kandydat KO, poseł Aleksander Miszalski oraz radny, przedsiębiorca, aktywista miejski, były poseł PO Łukasz Gibała. Miszalski w I turze uzyskał ponad 37 proc. poparcia, Gibała – prawie 27. Małgorzata Wassermann, która jako kandydatka PiS weszła do II tury wyborów na prezydenta Krakowa w 2018 roku, w piątek, 19 kwietnia zamieściła wpis w swoich mediach społecznościowych, w którym podkreśliła, że piastując od 2015 roku mandat poselski "wielokrotnie dawała wyraz, nie tylko słowami, ale faktycznym zaangażowaniem w sprawy lokalne, że dobro i pomyślny rozwój mojego ukochanego Miasta Krakowa jest dla niej priorytetem w działalności publicznej".

— Nie mogę więc pozostać obojętna w obliczu ważnego dla tysięcy krakowianek i krakowian wyboru, jaki zostanie dokonany 21 kwietnia, kiedy wybierzemy prezydenta naszego miasta. Podobnie jak dla większości podzielających moje poglądy ludzi prawicy, konserwatystów, czy wprost sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, nie będzie to łatwy wybór, ale jestem w pełni przekonana, że należy go dokonać — zaapelowała posłanka PiS.

W jakiej dzielnicy jest ta ulica? To quiz dla prawdziwych znawców Krakowa

Pytanie 1 z 15
W jakiej dzielnicy znajduje się ul. Opolska?

Wybory na prezydenta Krakowa. Małgorzata Wassermann odradza głosowanie na Łukasza Gibałę

Posłanka PiS we wpisie na Facebooku podkreśliła, że "obaj kandydaci to osoby, do których wyborów politycznych jest jej bardzo daleko, stąd też nie kieruje się w tej decyzji barwami politycznym". Co ciekawe, wbrew wcześniejszym deklaracjom innych działaczy związanych z PiS, odradza oddanie głosu na bezpartyjnego kandydata Łukasza Gibałę, ponieważ nie zgadza się z jego poglądami. Jednocześnie posłanka PiS nie wskazała, czy zamierza oddać głos na Aleksandra Miszalskiego, czy planuje oddać nieważny głos. We wpisie deklaruje jednak konieczność podjęcia decyzji, można więc podejrzewać, że jej wyborem będzie kandydat KO.

— Biorąc pod uwagę osobiste cechy każdego z kandydatów i ich postawę wobec spraw ważnych dla każdego przyzwoitego człowieka, nie wyobrażam sobie, abym mogła oddać swój głos na Łukasza Gibałę, którego pomysł na Kraków opiera się jedynie na kwestionowaniu wszystkiego wokół. Wielokrotnie podkreślałam w swoich publicznych wypowiedziach, jak bardzo szkodliwe uważam kierowanie się w służbie publicznej jedynie deptaniem elementarnych zasad ładu społecznego. Nie mogłabym poprzeć człowieka, który w sposób haniebny manifestował wielokrotnie pogardę dla ludzi mających konserwatywne, prawicowe poglądy — napisała na Facebooku Małgorzata Wassermann.

W tych małopolskich miastach przybywa mieszkańców. Liderzy zdeklasowali Kraków: