Wrażliwość i medycyna w ujęciu zabawkowym. Pierwsza wystawa Muzeum Zabawek wkrótce otwarta

i

Autor: Muzeum Zabawek "Klinika zabawek" to pierwsza duża wystawa w ramach Muzeum Zabawek w Krakowie.

Wrażliwość i medycyna w ujęciu zabawkowym. Pierwsza wystawa Muzeum Zabawek wkrótce otwarta

2021-12-10 13:56

Największa w Polsce prywatna kolekcja zabawek być może wkrótce znajdzie się we własnym muzeum. Fundacja Zbiorów rodziny Sosenków szykuje się do pierwszej, dużej wystawy swoich zbiorów na terenie dawnej krakowskiej dzielnicy Wesoła. Lokal, w którym wystawa zostanie zorganizowana może w przyszłości stać się siedzibą krakowskiego Muzeum Zabawek.

O ekologii, odpowiedzialnej konsumpcji i kształtowaniu gustów za pomocą zabawek. Osiemnastego grudnia przy ulicy Kopernika piętnaście A w Krakowie zostanie otwarta pierwsza duża wystawa planowanego w tym miejscu Muzeum Zabawek. Właściciele zbiorów zapowiadają aranżację, która połączy zabawki z kwestiami zdrowia i wrażliwości.

Jeżeli mówimy o misiu, który był bardzo intensywnie eksploatowany, przytulany, łapany za uszy i te uszy zostały mu naddarte a futerko wytarte, to wtedy zaczynamy myśleć o tym, że faktycznie to była bardzo czuła, wspaniała zabawka dla jakiegoś dziecka - mówi Katarzyna Sosenko z Muzeum Zabawek.

W swoim zbiorze instytucja posiada kilkadziesiąt tysięcy eksponatów. Niektóre sięgają XVI wieku, ale Będą wykorzystywane by mówić o aktualnych tematach.

Będziemy tutaj pokazywać najbardziej ciekawe sposoby prezentacji obiektów, ale też omawianie ważnych problemów, które są właśnie podejmowane przez muzea na świecie. Jednym z nich jest właśnie recycling czy szerzej ekologia - mówi Katarzyna Sosenko.

Wystawa pod tytułem "Klinika zabawek" będzie otwarta do 27 lutego. Trudno obecnie powiedzieć kiedy otworzy się całe muzeum, ale jego twórczynie mają nadzieję, że już w przyszłym roku.

Rodzina Sosenków od lat prowadzi własny antykwariat, który zarabia na pasje członków rodziny zarówno osobiste jak i działalność w obszarze kultury. Antykwariat mieści się przy Rynku Głównym.

Jan Puk tworzy niezwykłe zabawki z drewna. Dorośli będą nimi zachwyceni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE