WOŚP zagra dla małych i dużych. Jerzy Owsiak ogłosił cel najbliżej zbiórki

2022-10-12 14:54
Uroczystość nadania im. WOŚP Oddziałowi Neonatologii Szpitala Południowego
Autor: PAP/Leszek Szymański WOŚP zagra dla małych i dużych. Jerzy Owsiak ogłosił cel najbliżej zbiórki

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to nieodłączny element każdej zimy, który rozgrzewa serca Polaków. 12 października, w środę Jerzy Owsiak, poinformował, jaki będzie cel tegorocznej akcji. „Finał będzie dotyczył małych i dużych. Ale wiemy, że poradzimy sobie z tym problemem. Jest nim sepsa, a więc choroba, z którą trzeba natychmiast się rozprawić”, zapowiedział prezes WOŚP. 31. Finał Orkiestry odbędzie się 29 stycznia, w ostatnią niedzielę miesiąca.

WOŚP 2023. Znamy cel zbiórki

Prezes WOŚP i bijące serce OrkiestryJerzy Owsiak zapowiedział w środę, 12 października na jaki cel WOŚP będzie zbierało tym razem. Będzie to zakup sprzętu potrzebnego do leczenia sepsy, czyli zespołu objawów, który może doprowadzić do śmierci w ciągu 24 godzin. Każdego roku sepsa powoduje śmierć 11 milionów ludzi na świecie, a grupą szczególnie narażoną na wystąpienie sepsy są małe dzieci, ale nie tylko. Jerzy Owsiak zapowiedział, że po raz pierwszy orkiestra zagra dla wszystkich - i dla dorosłych i małych pacjentów. „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!” - to hasło 31. Finału WOŚP.

- Efekty wspólnych działań są bardzo wymierne i Orkiestra jest tego dowodem. Ostatni finał, czyli ratowanie wzroku u dzieci, był finałem, który ciągle realizujemy. To państwo piszecie do nas wiadomości, ale mamy także kontakt z lekarzami. I w ten sposób powstaje temat Finału. Pragniemy tak, aby finał był jak najszerszy, aby był dla wszystkich – powiedział Jerzy Owsiak.

❤️ Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych! ❤️ To hasło 31. Finał WOŚP, które przed chwilą...Opublikowany przez WOŚP Środa, 12 października 2022

WOŚP to potężne wsparcie dla polskiej ochrony zdrowia

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rokrocznie organizuje zbiórki, a co roku wyznacza inny cel. Oprócz zakupu sprzętu medycznego i wyposażenia placówek ochrony zdrowia wsparła konkretne dziedziny takie jak onkologia, kardiochirurgia dziecięca, pulmologia, czy geriatria. W ciągu 30. Finałów WOŚP, Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,75 miliarda złotych i zakupiła blisko 70 000 urządzeń.

Optyk pedofil z Sosnowca uprowadził i zamordował 11-letniego Sebastiana. Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami

Jak dobrze znasz polskie seriale lat 60-tych? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Tajemnicę jakiego, rzekomo nawiedzonego miejsca starali się odkryć bohaterowie serialu "Barbara i Jan"?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE