Władze miasta skomentowały wyniki konsultacji społecznych w sprawie Wesołej

2021-04-20 23:53
Konsultacje ws. Wesołej na ostatniej prostej. Miasto nadal nie wyłoniło organizatora
Autor: Google Street View Ulica Kopernika.

To nie koniec rozmów w sprawie Wesołej. Taka deklaracja padła ze strony władz miasta podczas debaty "Wesoła na pokolenia. Szansa i wyzwanie". Spotkanie było zwieńczeniem konsultacji społecznych dotyczących zagospodarowania tego terenu.

- Wynik tych konsultacji jest bardzo istotny, bo mogliśmy stwierdzić, że to co chcą mieszkańcy pokrywa się z planami władz miasta. To bardzo dobry znak, bo będziemy szli we wspólnym kierunku - mówi prezydent Jacek Majchrowski. 

Wiosna w krakowskim ogrodzie zoologicznym

Mieszkańcy chcą na obszarze Wesołej przede wszystkim zielonego terenu przeznaczonego na wypoczynek i kulturę. Prezydent Jerzy Muzyk podczas debaty zapowiedział, że dyskusja o zagospodarowaniu tego terenu będzie kontynuowana w ramach projektu Porozmawiajmy o Wesołej.

- Proces dochodzenia do ostatecznego kształtu Wesołej nie może się odbyć bez ciągłego udziału mieszkańców Krakowa, bo może się okazać, że za rok czy dwa dojdziemy do innych wniosków i zajdzie inna potrzeba zagospodarowania tego terenu - tłumaczy prezydent Jerzy Muzyk. 

Obszar Wesołej został wykupiony przez władze miasta od szpitala uniwersyteckiego w 2019 roku. Za 9 hektarów i 17 budynków Kraków zapłacił ponad 280 milionów złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Z jakiego języka pochodzi to słowo? Komplet punktów to marzenie! Z pewnością się pomylisz

Pytanie 1 z 7
Jaki to język? Blümerant
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE