Władze miasta skomentowały wyniki konsultacji społecznych w sprawie Wesołej

2021-04-20 23:53 ŁM
Konsultacje ws. Wesołej na ostatniej prostej. Miasto nadal nie wyłoniło organizatora
Autor: Google Street View Ulica Kopernika.

To nie koniec rozmów w sprawie Wesołej. Taka deklaracja padła ze strony władz miasta podczas debaty "Wesoła na pokolenia. Szansa i wyzwanie". Spotkanie było zwieńczeniem konsultacji społecznych dotyczących zagospodarowania tego terenu.

- Wynik tych konsultacji jest bardzo istotny, bo mogliśmy stwierdzić, że to co chcą mieszkańcy pokrywa się z planami władz miasta. To bardzo dobry znak, bo będziemy szli we wspólnym kierunku - mówi prezydent Jacek Majchrowski. 

Wiosna w krakowskim ogrodzie zoologicznym

Mieszkańcy chcą na obszarze Wesołej przede wszystkim zielonego terenu przeznaczonego na wypoczynek i kulturę. Prezydent Jerzy Muzyk podczas debaty zapowiedział, że dyskusja o zagospodarowaniu tego terenu będzie kontynuowana w ramach projektu Porozmawiajmy o Wesołej.

- Proces dochodzenia do ostatecznego kształtu Wesołej nie może się odbyć bez ciągłego udziału mieszkańców Krakowa, bo może się okazać, że za rok czy dwa dojdziemy do innych wniosków i zajdzie inna potrzeba zagospodarowania tego terenu - tłumaczy prezydent Jerzy Muzyk. 

Obszar Wesołej został wykupiony przez władze miasta od szpitala uniwersyteckiego w 2019 roku. Za 9 hektarów i 17 budynków Kraków zapłacił ponad 280 milionów złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!