Radosław Sobolewski

Autor: Ewka, Wisła Kraków

Wisła Kraków przegrywa w Niecieczy. Radosław Sobolewski podał się do dymisji

2023-12-01 23:51

Radosław Sobolewski po piątkowej porażce Wisły Kraków z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza podał się do dymisji. Swą decyzję trener ogłosił podczas pomeczowej konferencji prasowej. Jak informuje „Biała Gwiazda", ostateczne decyzje zapadną w klubowych gabinetach.

W piątek, 1 grudnia Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonała na własnym stadionie Wisłę Kraków 2:1. „Biała Gwiazda” co prawda wyszła na prowadzenie po bramce Szymona Sobczaka, ale z minuty na minutę traciła inicjatywę na rzecz gospodarzy, którzy jeszcze przed przerwą dwukrotnie trafiali do siatki piłkarzy z Krakowa (35’ Spendlhofer, 44’ Purece).

Wisła Kraków była bliska wyrównania – w doliczonym czasie gry do remisu doprowadził Angel Baena, jednak arbiter po analizie VAR nie uznał gola dla „Białej Gwiazdy”.

Ostatecznie Termalica pokonała Wisłę 2:1, a tuż po zakończeniu meczu doszło do niemałego trzęsienia ziemi - podczas konferencji prasowej trener Wisły Kraków Radosław Sobolewski podał się do dymisji.

Podczas konferencji prasowej po meczu Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków do dymisji podał się trener Białej Gwiazdy - Radosław Sobolewski. Ostateczne decyzje zostaną podjęte po spotkaniu z Prezesem klubu – czytamy w oficjalnym komunikacie Wisły Kraków.

„Biała Gwiazda” przeżywa w ostatnich miesiącach trudne chwile. Hucznie zapowiadana walka o awans z początku sezonu zmieniła się w mozolną przeprawę przez środek tabeli. Po 17 kolejkach Fortuna 1. Ligi Wisła Kraków zajmuje 8. miejsce w tabeli z dorobkiem jedynie 25 punktów. Pierwsza w tabeli Arka Gdynia (16 rozegranych spotkań) ma na koncie 32 punkty, a druga Odra Opole (16 meczów) – 30 oczek.

Wiślacy następne spotkanie rozegrają 7 grudnia, kiedy w 1/8 finału Pucharu Polski przy Reymonta podejmą Stal Rzeszów.

Tak rodziła się legenda. Jak powstawała Wisła Kraków?