Maciej Sadlok, Wisła Kraków

Autor: CyfraSport Maciej Sadlok, Wisła Kraków

Biała Gwiazda wznawia rozgrywki w fatalnym stylu. Piast Gliwice pokonał Wisłę Kraków 4:0

2020-05-30 21:30

To był pokaz siły w wykonaniu Piasta Gliwice. Wisła w żadnym elemencie nie przypominała swojej gry sprzed wybuchu pandemii. Słabą dyspozycję Białej Gwiazdy wykorzystali gospodarze strzelając aż cztery bramki. Była to pierwsza porażka Wisły od początku grudnia.

Mecz fatalnie rozpoczął się dla Białej Gwiazdy. Już w 1. minucie Piast Gliwice wyszedł na prowadzenie po strzale Jorge Felixa. Błąd w tej sytuacji popełnił bramkarz Wisły Michał Buchalik. 10 minut później było już 2:0, Wiślacy stracili piłkę w prostej sytuacji przed własnym polem karnym, co skrupulatnie wykorzystał Piotr Parzyszek. Piłkarze z Krakowa wielokrotnie mylili się tego dnia w rozegraniu akcji, Wiślakom brakowało też pomysłu na grę.

W drugiej połowie zawodnicy z Krakowa wyglądali dużo lepiej, ale gole strzelali tylko piłkarze Piasta. W 64. minucie drugą bramkę zdobył Piotr Parzyszek, a wynik meczu w ostatnich minutach ustalił Patryk Tuszyński. Wisła kończyła spotkanie w osłabieniu, po dwóch żółtych kartkach boisko przed czasem opuścił Maciej Sadlok.

- Dwie szybko stracone bramki ustawiły przebieg tego spotkania. Ten trzeci stracony gol udowodnił, że trudno jest wrócić do normalnej gry po takiej przerwie. Brakowało czucia piłki, pojawiły się błędy indywidualne i Mistrz Polski zwyczajnie to wykorzystał - mówił po meczu Artur Skowronek, trener Wisły Kraków.

Po 27 kolejkach Wisła Kraków zajmuje 13. miejsce w lidze i nad strefą spadkową ma tylko dwa punkty przewagi. W następnym meczu Biała Gwiazda zagra na własnym stadionie z Legią Warszawa. Hit 28. serii spotkań Ekstraklasy rozpocznie się w niedziele o godzinie 17:30.

Posłuchaj, jak poradzić sobie z trądzikiem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.