Wisła Kraków kibice Wisły

i

Autor: ESKA.pl

Sport

Wisła Płock nie przyjmie kibiców Wisły Kraków. „Jawne obejście przypisów licencyjnych”

2024-04-03 15:10

Wisła Płock przyłączyła się do trwającego od miesięcy bojkotu kibiców Wisły Kraków. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie „Nafciarzy”, kibice „Białej Gwiazdy” mogą stanowić „realne zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników imprezy”. „To jawne obejście przypisów licencyjnych. Ten przypadek stanowi wyraźny przykład manipulacji przepisami licencyjnymi” – pisze w serwisie „X” Jarosław Królewski.

Wisła Płock – Wisła Kraków. Kibice „Białej Gwiazdy” nie wezmą udziału w meczu wyjazdowym

We wtorek, 2 kwietnia Wisła Płock wydała oficjalny komunikat, w którym poinformowano o nieprzyjęciu zorganizowanej grupy kibiców Wisły Kraków podczas meczu 27. kolejki Fortuna 1. Ligi, który zostanie rozegrany 13 kwietnia. „Nafciarze” w oświadczeniu wskazują na wydarzenia z sierpnia 2023 roku, które miały miejsce w Radłowie. Wówczas kibice Unii Tarnów i Wisły Kraków organizowali turniej piłkarski. Małopolskę postanowili także odwiedzić zwaśnienie z nimi szalikowcy BKS-u Bielsko-Biała i Zagłębia Sosnowiec. W wyniku awantury śmierć poniosła jedna osoba. Środowisko kibicowskie winą za śmierć 40-latka obarczyło fanatyków „Białej Gwiazdy”, choć jeszcze w sierpniu podinsp. Katarzyna Cisło z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie informowała w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że: „Wiele wskazuje na to, że doszło do nieszczęśliwego wypadku, nieostrożnego użycia środków pirotechnicznych przez pokrzywdzonego".

Mimo przywołania w komunikacie wydarzeń z Radłowa Wisła Płock 15 grudnia 2023 roku przyjęła na sektor gości kibiców Zagłębia Sosnowiec, którzy brali udział w opisywanym zajściu, na co zwrócił uwagę prezes Wisły Kraków Jarosław Królewski.

To jawne obejście przypisów licencyjnych. Ten przypadek stanowi wyraźny przykład manipulacji przepisami licencyjnymi. Domagamy się natychmiastowego publicznego stanowiska dlaczego kibice ZS zostali przyjęcie na mecz, a tego prawa odmawia się kibicom Wisły Kraków, powołując się na ich OBECNOŚĆ podczas własnego turnieju w Radłowie, Czy owy zakaz w myśl tej logiki nie powinien dotyczyć obu drużyn? – pisze w serwisie „X” prezes Wisły.

Obecnie nie wiadomo, czy kibice Wisły Kraków obejrzą w bieżącym sezonie jakiekolwiek spotkanie wyjazdowe swojego klubu. Pewne sygnały wskazują, że na taki ruch może zdecydować się Znicz Pruszków.

Deszczowe Święto Rękawki w Krakowie. Wojowie zagościli pod kopcem Krakusa

Wieczorny Express Rakowski Duch