Wisła Kraków i Cracovia na ostatniej prostej przed rozpoczęciem rundy wiosennej

2020-02-05 22:32
PKO BP Ekstraklasa
Autor: Cyfra Sport PKO BP Ekstraklasa

Po krótkiej przerwie zimowej do gry wraca piłkarska Ekstraklasa. Cracovia ligowe rozgrywki wznowi już w piątek, a Wisła zmagania rozpocznie dzień później. W osiągnięciu dobrych wyników mają pomóc nowi piłkarze, którzy tej zimy licznie przyjechali do Krakowa.

Drużyna Pasów ściągnęła trzech graczy, ale to nie koniec zbrojeń w ekipie Cracovii.

Staraliśmy się dopiąć dwa transfery jeszcze przed startem rundy. Rozmowy trwały długo, w jednym przypadku się udało, a w drugim negocjacje jeszcze trwają. Mam nadzieję, że w najbliższych dniach zaprezentujemy jeszcze jeden nowy nabytek - mówi trener Pasów Michał Probierz. 

Jeszcze bardziej okazale prezentuje się liczba transferów Wisły. Białą Gwiazdę wzmocniło sześciu zawodników. Nowi gracze pojawili się głównie na pozycjach, na których trener Artur Skowronek mógł narzekać na największe braki.

Pozostaje wierzyć, że transfery nie okażą się chybione. Wydaje się, że to nie jest tak zwany "szrot", że sprowadzeni piłkarze mogą wnieść dużo do drużyny. Choćby ostatni napastnik, który przyszedł z Austrii Wiedeń, może pomóc w strzelaniu bramek - mówi Jakub Kucharczuk ze stowarzyszenia kibiców Socios Wisła Kraków.

Cracovia rundę wiosenną rozpocznie spotkaniem wyjazdowym z Arką Gdynia. Natomiast Wisła podejmie u siebie Jagiellonię Białystok.

Wisła Kraków i Cracovia o przygotowaniach do wznowienia sezonu. Posłuchaj materiału Łukasza Miłoszewskiego:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE