ŻYCIE MIASTA

Wielkie otwarcie Ogrodu Doświadczeń w Krakowie. Tutaj nauka ściśle łączy się z zabawą [GALERIA]

2024-04-22 15:05

W poniedziałek, 22 kwietnia odbyła się inauguracja 17. sezonu w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema przy al. Pokoju 68 w Krakowie. To niezwykłe miejsce, stworzone specjalnie dla najmłodszych mieszkańców miasta, ma na celu naukę poprzez zabawę. Zobaczcie, jakie atrakcje czekają w Ogrodzie Doświadczeń dla odwiedzających.

Ogród Doświadczeń w Krakowie już otwarty

W poniedziałek, 22 kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie nowego sezonu w Ogrodzie Doświadczeń, należącego do Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie (MIT). Ten niezwykły obiekt znajduje się przy al. Pokoju 68, a jego twórcy zaplanowali dla odwiedzających masę atrakcji. Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema to przede wszystkim nauka poprzez zabawę. Przedstawicie MIT przy tworzeniu tego miejsca przyjęli dewizę Benjamina Franklina: "Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę". 

— Jeśli ktoś raz odwiedził Ogród Doświadczeń to wie, że można tu spędzić kilka godzin wykonując samodzielnie eksperymenty lub uczestnicząc w zajęciach i warsztatach — zachęcają jego twórcy.

Quiz wiedzy o Krakowie. Czy rozpoznasz dzielnice miasta po zdjęciach?

Pytanie 1 z 10
W jakiej dzielnicy Krakowa zrobiono to zdjęcie?
Grzegórzki

Ogród Doświadczeń w Krakowie. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających?

W krakowskim Ogrodzie Doświadczeń czeka wiele urządzeń i miejsc, w których w ciekawy i angażujący sposób najmłodsi mieszkańcy miasta będą mogli poznać podstawowe zagadnienia naukowe. W tym roku miejsce zostało wzbogacone o dwa duże koła, służące do mieszania kolorów oraz urządzenie do mieszania obrazów. Ponadto znajdziemy tam "Rower na linie", czyli pierwszą tego typu instalację w Polsce, dzięki której można spróbować podniebnej jazdy. Wielką popularnością cieszą się także powstałe dwa lata temu strefy "Odlotowy plac zabaw", "Naukowa siłownia" czy "Piaskowa planeta". 

Ogród Doświadczeń im. St. Lema w Krakowie. Na chętnych czeka masa dobrej zabawy:

Otwarcie kawiarni EL&N London w Krakowie