Wielki dzień w historii polskiego rugby. Polki w Krakowie zdobyły mistrzostwo Europy

2022-07-03 18:12
rugby
Autor: Materiały prasowe

Historyczny sukces polskich rugbistek. Biało-czerwone zostały mistrzyniami Europy w siedmioosobowej odmianie tej dyscypliny. W kluczowym meczu rozgrywanego w Krakowie turnieju finałowego Polki pokonały reprezentację Szkocji 14:0 i zapewniły sobie złote medale… jeszcze przed finałem.

Od piątku do niedzieli w Krakowie odbywał się turniej finałowy mistrzostw Europy w Rugby 7. O tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu walczyło 20 drużyn z 14 krajów. Wśród kobiet najlepsze okazały się Polki. Biało-czerwone w decydującym meczu pokonały reprezentację Szkocji. 

- Wiedziałyśmy, że półfinał dla nas jest finałem, że wygrana w nim da nam złoto. Znałyśmy bardzo dobrze przeciwniczki. Cieszyłyśmy się, że Szkotki wygrały z Hiszpankami i to z nimi spotkałyśmy się w tym kluczowym meczu. Czułyśmy, że to jest nasz dzień, że to jest nasze boisko, że nasz jest ten kawałek podłogi. Każda z nas dała z siebie więcej niż sto procent - mówi, jedna z autorek sukcesu, Anna Klichowska.

Wywalczone mistrzostwo to największy sukces polskiego rugby. Dla Karoliny Jaszczyszyn, kapitan polskiej reprezentacji, ma ono niezwykle cenne znaczenie.

- Jestem w reprezentacji od dwunastu lat. Przeżyłam wszystkie mecze od dywizji B do mistrzostwa Europy. Teraz mi, jako kapitan, serce pęka z radości. Chciałam podziękować wszystkimi kibicom. Tym na stadionie i tym, którzy kibicowali nam przed ekranem telewizora - mówiła wzruszona Jaszczyszyn. 

Wśród mężczyzn najlepsi okazali się Hiszpanie, a Polacy zajęli dziesiąte miejsce. Turniej finałowy mistrzostw Europy odbywał się na stadionie Wisły i był największym tego typu wydarzeniem w historii polskiego rugby.

Eska Summer City Olsztyn - Ukiel Beach Rugby Cup 2021
Sonda
Czy regularnie uprawiasz sport?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE