Policja potrącenie Wieliczka

i

Autor: Zrzut ekranu, Małopolska Policja

Na sygnale

Matka z dwuletnim dzieckiem potrącona na pasach. Szokujące nagranie

2023-10-31 8:41

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek, 30 października w Wieliczce. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącona została kobieta i jej dwuletnie dziecko. Kierująca za spowodowanie wypadku została ukarana dotkliwym mandatem.

Matka z dzieckiem potrącona na pasach w Wieliczce. Policja apeluje

W poniedziałek, 30 października ok. godz. 13:00 na ul. Mickiewicza w Wieliczce doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. 40-letnia kobieta weszła na oznakowane przejście dla pieszych wraz ze swoim dwuletnim dzieckiem, które znajdowało się w wózku. Na kamerach, które zarejestrowały wypadek widać moment prawoskrętu 69-letniej kierującej, która następnie taranuje znajdującą się na przejściu dla pieszych matkę i jej dziecko.

Jak informuje małopolska policja, osoby potrącone nie doznały żadnych obrażeń, jednak dotkliwą karę poniosła kierująca. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym została ukarana mandatem w wysokości 3 tys. zł, a na jej konto trafiło 15 pkt karnych.

Po zdarzeniu z Wieliczki mundurowi ponownie apelują o rozsądek tak do kierowców, jak i do pieszych.

Apel zarówno do kierowców jak i pieszych kierujemy zwłaszcza teraz, tuż przed Wszystkimi Świętymi kiedy jest to czas odwiedzania i porządkowania grobów. Apelujemy o przestrzeganie wszystkich przepisów ruchu drogowego. Prosimy o ostrożność, koncentrację, zwracanie uwagi na pieszych i dostosowanie się do zmian wprowadzonych na ten świąteczny czas. Dla własnego bezpieczeństwa i spokoju, z wyprzedzeniem prześledźmy zmiany organizacji ruchu w obrębie cmentarzy. Ponadto kierowcy powinni być przygotowani na kontrole techniczne pojazdów, kontrole prędkości oraz kontrole stanu trzeźwości – czytamy we wpisie policji.

Potrącenie na przejściu dla pieszych w Wieliczce

Oni odeszli w 2023 roku. Artyści, ludzie sportu i naukowcy byli mocno związani z Krakowem