Wisła Kraków - Wisła Płock

Autor: Cyfrasport Wisła Kraków - Wisła Płock

Ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie. Wisła Kraków pokonała Wisłę Płock 1:0

2020-06-24 2:16

Cenne trzy punkty zostają przy Reymonta. Wisła Kraków pokonała swoją imienniczkę z Płocka 1:0. Jedyną bramkę zdobył kapitan Białej Gwiazdy Jakub Błaszczykowski. Dzięki wygranej piłkarze z Krakowa mają nadal pięć punktów przewagi nad strefą spadkową.

- Żeby punkty zostały u nas to musieliśmy zrealizować nasze hasło przewodnie na ten mecz, czyli pazerność na zwycięstwo. Chodziło o dużą determinacje i dołożenie czegoś więcej. Bardzo mocno gratuluję piłkarzom, że udało się tego dokonać i ich zaangażowanie było bardzo mocno widoczne - mówi trener Artur Skowronek.

Trener Skowronek dokonał przed meczem sporych roszad w składzie. Szansę gry od pierwszej minuty otrzymali między innymi Chuca, Dawid Niepsuj czy Mateusz Lis, który powrócił między słupki po długiej przerwie.

Czyste konto cieszy, ale trzy punkty dają jeszcze więcej radości. Długo czekałem na szansę, ciężko na nią pracowałem i ciesze się, że udało się wrócić. Oddech po tym zwycięstwie jest dużo spokojniejszy, ale wciąż mamy jeszcze dużo pracy do wykonania - mówi bramkarz Wisły Kraków Mateusz Lis.

W następnej serii spotkań Biała Gwiazda zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Mecz odbędzie się już w najbliższą sobotę, początek o godzinie 20:00.

Protesty przeciwko wycience drzew w Krakowie. Posłuchaj materiału Dominiki Baraniec:
Jak uchronić przed kleszczami siebie i swojego psa?

Większe czy mniejsze? To sprawdzian nie tylko na wiedzę, ale intuicję!