Książulo

i

Autor: Screenshot YouTube @ksiazulo

WIADOMOŚCI

"Witam w Kebabowicach". Książulo testował kebaby w Wadowicach. Czy pozycja za 13 zł była smaczna? [WIDEO]

2024-02-15 9:04

Tłusty czwartek za nami, a to oznacza, że można zapomnieć o pączkach i wrócić do tego, co najlepsze. A przynajmniej tak zrobił Książulo, który zawitał ostatnio do Wadowic, aby przetestować lokalne kebaby. Już na wstępie youtuber zaznaczył, że w tak niewielkim mieście znajduje się aż dziewięć miejsc, gdzie można uraczyć się tym daniem. Najtańszy kosztuje zaledwie 13 złotych, a czy jest dobry?

Książulo podbija Internet testami jedzenia

Coraz większą popularnością cieszy się youtuber Książulo, który zasłynął z testowania jedzenia. Zaczynał od recenzji kebabów, zapiekanek i pizz, jednak szybko zajął się także innymi daniami. Głośno było o jego odwiedzinach na największych jarmarkach bożonarodzeniowych w Polsce. Podczas serii zawitał także do Krakowa, jednak nasze lokalne targi na Rynku Głównym porządnie go rozczarowały. Narzekał na zbyt wysokie ceny, nieadekwatne do jakości serwowanych dań. Nie da się jednak ukryć, że gdziekolwiek się nie pojawi, tam szybko wzbudza niemałą sensację. Tak było m.in. w podkrakowskiej Skawinie, gdzie Książulo i Wojtek znaleźli jedne z najlepszych w Polsce zapiekanki.

Wadowice. Książulo i Wojtek testował lokalne kebaby

Podczas swoich licznych podróży kulinarnych Książulo i Wojtek dotarli także do Wadowic, gdzie postanowili przeprowadzić wielki tekst lokalnych kebabów. Na samym początku nagrania youtuber przyznał, że nie uda im się sprawdzić wszystkich, ponieważ dopadły go kłopoty z żołądkiem. A jak wypadły lokale, które odwiedził wraz z Wojtkiem? Na pierwszy ogień poszła knajpa Peri Peri, gdzie panowie zaskoczyli się kebabem z panierowanym kurczakiem, który bardzo im zasmakował. Przyrównali mięso do tego z KFC, jednak tortilla z Wadowic podeszła im znacznie lepiej niż kurczak z sieciówki.

Wiesz, z jakiego kraju pochodzą te dania? To QUIZ dla prawdziwych smakoszy!

Pytanie 1 z 14
Na początek coś prostego. Skąd pochodzi hamburger?
Hamburger

Później udali się do Etihas Kebab, gdzie poważnie zaskoczyła ich cena. Za małego kebaba zapłacili tylko 13 złotych. Jednak czy za ceną idzie też jakość? Ku zaskoczeniu youtuberów, jedzenie okazało się bardzo dobre, chociaż uznali, że sosy mogły być bardziej pikantne.

— Oczekiwania, jakie miałam co do tego kebaba? Żadne. Zerowe. Biorąc pod uwagę całokształt i cenę, a po kilku gryzach uśmiech się pojawia. Widać, że zmajstrowany dobrze, dobra proporcja kuli do kurczaka. Kapustka nienarzucająca się — ocenił Książulo.

Sylwia Peretti z mężem. Zakochana para niezwykle wspiera się na co dzień:

Kuchenne rewolucje. Jak radzą sobie resteuracje, które ratowała Magda Gessler