siłownia

i

Autor: Pixaby

Wadowice: kilkanaście osób na siłowni mimo zakazu. Te ćwiczenia mogą ich sporo kosztować!

2020-12-29 12:44

Zapowiadane kontrole policji w siłowniach czy galeriach handlowych nie były słowami rzucanymi na wiatr. W Wadowicach (woj. małopolskie) wylegitymowano 16 osób, które pracowały nad swoją formą. Trwa już postępowanie w tej sprawie. Podobny incydent miał miejsce w powiecie dąbrowskim.

Nowe obostrzenia w Polsce. Zamknięte m.in. siłownie i galerie

Przypomnijmy, 28 grudnia w życie weszło nowe rozporządzenie rządu dotyczące obostrzeń w Polsce. Zamknięte zostały stoki narciarskie oraz galerie handlowe (otwarte pozostają m.in. sklepy spożywcze, apteki, drogerie). Zawieszoną działalność mają siłownie, kluby fitness - wyjątkiem są te placówki, które wykonują działalność lecznicą oraz obiekty przeznaczone dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych. Obostrzenia dosięgły również hoteli, nie można już do nich udać się np. w podróż służbową.

Nowe rozporządzenia obowiązywać mają do 17 stycznia 2021 roku.

Podsumowanie 2020 roku. Jak będziemy go wspominać?

Wadowice: 16 osób ćwiczyło w klubie sportowym

Małopolska policja od poniedziałku przeprowadza kontrole. Funkcjonariusze sami lub wraz z inspektorami sanepidu odwiedzili 541 obiektów handlowych, 176 siłowni oraz klubów fitness, trzy aquaparki i baseny oraz cztery stoki narciarskie.

W Wadowicach doszło do poważnego naruszenia obostrzeń. W jednym z tamtejszych klubów sportowych - siłowni natknięto się na szesnastoosobową grupę. Podobny incydent miał miejsce w powiecie dąbrowskim. Tam w klubie fitness miały ćwiczyć osoby będące członkami kadry narodowej. W obu przypadkach wszczęto już postępowania wyjaśniające.

Gwara góralska. Czy potrafisz dogadać się z Góralem?

Pytanie 1 z 15
Popularne dutki, to nic innego niż:

W ich toku policjanci ustalą okoliczności otwarcia tych klubów sportowych. W razie stwierdzenia braku ku temu podstaw, wobec właścicieli obiektów skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu (za popełnione wykroczenie grozi im w sądzie grzywna do 5000 zł) bądź nałożone zostaną na nich mandat karne (do 500 zł) . O sprawie zostanie powiadomiona także inspekcja sanitarna, która może nałożyć na podmioty łamiące obostrzenia karę pieniężną od 5000 do 30000 zł - informuje policja.

Podobna sytuacja miała miejsce w Dębicy w woj. podkarpackim. Tam również na siłowni pomimo obostrzeń ćwiczyło 16 osób.

Posłuchaj o fryzurach do spania, i dowiedz się, co zrobić, aby rano włosy ładnie wyglądały. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.